László András & Carlo Manzoni & Patricia Moyes — Nuotykiniai užsienio rašytojų kūriniai

pagal |

László András & Carlo Manzoni & Patricia Moyes — Nuotykiniai užsienio rašytojų kūriniai

Serija: „Drąsiųjų keliai #120“.

Laslas Andrašas – vengrų rašytojas, gimęs 1919 m. Budapešte. Jis buvo aktyvus kovotojas prieš fašizmą, todėl per Antrąjį pasaulinį karą turėjo emigruoti. Gyveno Prancūzijoje, Šiaurės Afrikoje, Ispanijoje. Išbandė daug profesijų – miško kirtėjo, akmenskaldžio, žurnalisto, užsienio kalbų dėstytojo.

Vengrų literatūroje L. Andrašas žinomas kaip literatūros mokslo teoretikas ir vertėjas, daugiausia iš ispanų kalbos. Jo verstos Pablo Nerudos pjesės ir šiandien statomos Vengrijos teatruose. Taip pat yra parašęs novelių ir apysakų.

Apysaka „Mirtis ant Dunojaus kranto“ – tipiškas detektyvas, kuriame sumanūs Budapešto kriminalinio skyriaus darbuotojai ištiria painią žmogžudystės bylą ir išaiškina nusikaltėlius.

Vidutiniosios kartos anglų rašytoja Patricija Mojes daug metų dirbo Londono madų žurnale. Detektyviniame romane „Specialus Paryžiaus numeris“ ji kaip tik ir parodo tą tipišką redakcijos darbo atmosferą, intrigas, žūtbūtinį siekimą įsitvirtinti pasaulyje, kuriame praturtėjimas tolygus dvasiniam žmogaus smukimui.

Italų literatūrinės parodijos meistras Karlas Mandzonis gimė 1909 m. ir šiuo metu gyvena Milane. Rašyti pradėjo, būdamas trisdešimties metų. Plačiai žinomi jo jumoristiniai romanai „Tai šaunuoliai!“, „Visada šventė“, „Mes benamiai“, o ypač apsakymų rinkinys „Veneranda“. Iš viso – daugiau kaip dvidešimt kūrinių. Jaunystėje dirbęs dailininku karikatūristu, K. Mandzonis visada pats iliustruoja savo knygas. Apysaka „Pasisaugok, vyruti!“ – tai šmaikšti ir negailestinga detektyvinio žanro parodija su socialine potekste.