Justinas Žilinskas — Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas

pagal |

Ši visai šeimai skirta knyga nukelia į vaizduotę kaitinančius lietuvių kovų su kryžiuočiais laikus. Nuotykis veja nuotykį, kai į pagalbą žmonėms ateina nenuorama kaukų giminės palikuonis Gugis kartu su kitais lietuviškų mitų veikėjais – tinginiu maumu Munamukiu, liūdnuoju aitvaru Vipštu, narsiąja basiliske Šiuša.

Sakysite – ką čia ta senovė: nei kompiuterių, nei televizijos, ką jau kalbėti apie Drakonų kovą Z! Taip, Gugio nuotykių laikais (tai – net 1368 metai) dar nebuvo nei interneto, nei mobiliojo telefono, nei Need for Speed ar Counterstrike. Bet… Neįžengiamos girios ošė pilnos paslapčių, stebuklų, jose slapstėsi dabar tik sakmėse prisimenamos būtybės, o kruvinos žūtbūtinės kovos sprendė mūsų krašto likimą net šimtmečiams. Tad ir tuo metu gyvenimas buvo ne mažiau spalvingas nei dabar.
Justinas Žilinskas (g. 1974) gyvena kelis gyvenimus. Viename – knygų žiurkė (interneto svetainės skaityta.lt redaktorius), fantastas (Vilniaus fantastų klubo „VFK Dorado“ prezidentas) ir truputį rašytojas (be šios knygos, taip pat parašęs mokslinės fantastikos romaną „Genomas 3000“ (2004), apsakymų ir eilėraščių). Kitame – teisininkas, dėstytojas, pasinėręs į tarptautinės teisės mokslo problemas.