Julian Barnes — Pabaigos jausmas

pagal |

Julian Barnes — Pabaigos jausmas

Julianas Barncsas (Džulianas Barnsas, gim. 1946) — šiuolaikinis anglų rašytojas, kritikų vadinamas britų literatūros chameleonu, idėjų romano renesanso architektu. Jo kūryba lyginama su Italo Calvino, Jameso Joyceo ir Milano Kunderos kūriniais. Lietuviškai išleistos šios rašytojo knygos: 10 1/2 pasaulio istorijos skyrių (2006) ir Flobero papūga (2011).

2011 m. leidyklos „Baltos lankos“ išleistas garsiausias Juliano Barneso kūrinys Flobero papūga Lietuvoje sulaukė didelio skaitytojų dėmesio ir buvo išrinktas geriausia metų verstinės literatūros knyga.
Tonis Vebsteris ir du jo draugai Adrianą Finą sutinka dar mokydamiesi mokykloje. Ištroškę sekso ir knygų, išsiskiriantys pretenzingumu, tik jiems suprantamais akibrokštais bei sąmoju, vaikinai drauge baigia mokslus. Adrianas gal kiek rimtesnis nei kiti, gal protingesnis, bet visi keturi prisiekia amžiną draugystę. Dabar Tonis sulaukęs garbaus amžiaus. Praeityje liko karjera, iširusi santuoka, taikios skyrybos. Jis tikras, kad niekada nenorėjo nieko įskaudinti. Tačiau atmintis netobula. Ji visada pasirengusi pateikti staigmenų. Jos prasideda Toniui gavus laišką iš advokatų kontoros.

Pabaigos jausmas — istorija apie tai, kaip žmonės veikia vieni kitų likimus, prisiminimai sužadina pamirštus jausmus, o nuomonė apie senus pažįstamus po daugelio metų ūmai pasikeičia.