John Kaag — Žygis su Nietzsche

pagal |

John Kaag — Žygis su Nietzsche

Knyga „Žygis su Nietzsche“ yra pasakojimas apie dvi filosofines keliones. Į vieną leisimės su devyniolikmečiu autoriumi John Kaag, į kitą – po septyniolikos metų, visiškai skirtingomis aplinkybėmis. Tuo metu John Kaag jau buvo suaugęs vyras ir tėvas.

John Kaag leidžiasi į Šveicarijos Alpių viršūnes, Zils Marijos miestelį, kur garsiausias dvidešimtojo amžiaus mąstytojas Friedrich Nietzsche parašė žymiausią savo kūrinį „Štai taip Zaratustra kalbėjo“. Pirmą kartą šiuo keliu autorius leidosi būdamas nesubrendęs jaunuolis, galvojantis apie savižudybę. Antrą – jau su visai kitu, suaugusio ir patyrusio vyro, požiūriu.

Abi filosofinėje knygoje „Žygis su Nietzsche“ aprašomos kelionės yra išminties Nietzsche’s idėjose paieškos, tačiau mąstytojo mintys autoriui suteikia savų interpretacijų ir pamąstymų apie žmogaus būtį. Antrą kartą rašytojas grįžta į kalnus apmąstyti, kaip santuokos, skyrybų, pakartotinių vedybų ir tėvystės patirtys pakeitė jo supratimą apie Nietzsche ir kaip pats mąstytojas turėjo pasikeisti, kai bandė gyventi pagal savo filosofiją.

Filosofinė knyga „Žygis su Nietzsche“ yra įdomus ne tik mąstytojo idealų, bet ir jo gyvenimo patirties santykis su mumis – žmonėmis iš XXI amžiaus. Drąsus, intymus ir įžvalgomis turtingas kūrinys kalba apie tai, kad net ir paslydę žygyje, bei padarę kitų klaidų gyvenime, galime iš to pasimokyti ir tapti tuo, kas iš tiesų esame.

John Kaag knyga „Žygis su Nietzsche“ nereikalauja filosofinių žinių ir tiesiog kviečia leistis į nepaprastą apmąstymų kelionę.

John Kaag – Masačiusetso Louelio universiteto filosofijos profesorius. Jo domėjimosi sritys: Amerikos, Azijos ir Europos filosofija, bendra filosofijos istorija. Sekdamas didžiaisiais mąstytojais John Kaag mano, kad filosofija turėtų eiti ten, kur yra įdomių klausimų. Šis įsitikinimas įtraukė autorių į įvairias diskusijas, nuo dronų karo etikos iki filosofijos ir atsiminimų santykio.

Iš anglų kalbos vertė Nomeda Hofertaitė

Jei filosofija jums artima ir trumpas aprašymas sukėlė susidomėjimą, kviečiame knygą įsigyti internetu. O gal jums labiau patinka romanai su nenuspėjamais siužetais ar fantastinės knygos, įtraukiančios nepaprastų pasaulių aprašymais bei neįtikėtinais veikėjų nuotykiais? Pirkti online rasite visko! Be to, daug knygų siūlome pigiau, juk gerą kainą užtikrina akcijos bei išpardavimai. Įvertinkite puslapių skaičių, žanrą, santrauką, apžvalgas bei atsiliepimus, skaitykite ištraukas ir išsirinkite knygą, vertą jūsų lentynos.

(Visited 24 times, 1 visits today)