Esther Perel — Tarp kasdienybės ir geismo

pagal |

Esther Perel — Tarp kasdienybės ir geismo


Psichoterapeutė, pasaulyje puikiai žinoma ir vertinama, kaip viena geriausių erotinio intelekto specialisčių Esther Perel knygoje „Tarp kasdienybės ir geismo“ siūlo būdus, kaip atgaivinti kasdienybėje ir rutinoje įšalusius santykius.

Kodėl geras seksas taip dažnai tampa neįmanomas poroms, teigiančioms, jog vienas kitą myli labiau nei bet kada? Ar galime trokšti to, ką jau turime? Kodėl tėvystė taip dažnai veda į erotinę katastrofą? Ar porų intymumas visada reiškia seksualinį artumą?

Esther Perel šiuos sunkius klausimus analizuoja, užčiuopdama didžiausias kliūtis ir nerimus, kurie kyla, kai mūsų troškimas gyventi ir mylėti saugiai susikerta su aistros troškimu. Autorė knygoje „Tarp kasdienybės ir geismo“ kviečia patyrinėti kasdienybės ir seksualinės aistros paradoksą ir paaiškina, kaip susigrąžinti geismą.

Dvidešimt metų darbo su poromis patirtį turinti E. Perel yra išgydžiusi šimtus porų, kurių namuose ir gyvenimuose nebuvo likę aistros. Daugelis jų savo santykius apibūdindavo kaip atvirus ir kupinus meilės, tačiau neseksualius. Kodėl taip nutinka?

Knygoje „Tarp kasdienybės ir geismo“ autorė paaiškina, kodėl mūsų bendravimo kultūrai būdingas lygybės, absoliutaus artumo ir atvirumo poreikis yra visiškai netinkamas, kai kalbame apie erotinius santykius tarp vyro ir moters. Seksualiniai troškimai dažnai neatitinka taisyklių, padorumo ar politinio korektiškumo reikalavimų, jiems reikia jėgos, naudojimosi privalumais ir erdvės. Labiau jaudinantis, žaismingesnis ar romantiškesnis sekas yra įmanomas, jei sugebėsime išmesti iš miegamojo emocinį buitiškumą.
Pasak Esther Perel, norint santuokoje išlaikyti abipusę trauką, tarp partnerių turi būti šioks toks atstumas, bent truputis nežinomybės ir paslapties. Kai atsispiriame poreikiui kontroliuoti, tampame atviri, atsiranda erdvės erotiškumui ir geismui.

„Psichoterapeutės Perel pirmoji knyga, atsiradusi iš jos straipsnio apie erotinį intelektą, siūlo stulbinančią, bet paprastą metodiką šiuolaikinėms poroms. Aistra santykiuose išnyksta dėl tų dalykų, kurių žmonės paprastai ir ieško meilėje ar santuokoje: pastovumo, prasmės, tęstinumo“.
Publishers Weekly

„Aš įsivaizduoju pasaulį, kuriame mes nuolat patirtume gyvybingumo ir energijos pojūtį savo santykiuose, nes mūsų santykių kokybė apibūdina mūsų gyvenimų kokybę. Savo gyvenimą ir karjerą paskyriau tam, kad suprasčiau ir padėčiau pagerinti santykius. Mokykimės drauge“.
Esther Perel

Esther Perel – 1958 m. Belgijoje gimusi, šiuo metu Niujorke dirbanti psichoterapeutė, laikoma viena įžvalgiausių ir originaliausių modernios meilės specialisčių. Ji pakeitė supratimą, ką reiškia mylėti ir turėti visavertį seksualinį gyvenimą. E. Perel veda mokymus, paskaitas ir rašo erotinio intelekto, seksualinio atvirumo ir sąžiningumo, traumų ir konfliktų sprendimo temomis. Jos knygos šia tema tapo bestseleriais, o jos kalbos TED konferencijose internetu peržiūrėtos daugiau nei 10 mln kartų.

Iš anglų kalbos vertė Neringa Jagelavičiūtė–Teišerskienė