Esther Perel — Naujas žvilgsnis į neištikimybę

pagal |

Esther Perel — Naujas žvilgsnis į neištikimybę


Psichologė ir porų terapeutė Esther Perel nesiliauja provokavusi ir griovusi mitus. Bestselerio „Tarp kasdienybės ir geismo“ autorė grįžta su dar drąsesniu žvilgsniu į porų santykius. „Naujas žvilgsnis į neištikimybę“ privers susimąstyti ir iš naujo pažvelgti į santykių kūrimą.

Neištikimybė gali apvogti porą, atimti laimę ir tapatumą. Vis dėlto ši, atrodytų, tokia įprasta žmogiška patirtis vis dar labai menkai suprasta ir pažinta. Ką mes galime pakeisti šiame istoriškai susiklosčiusiame tabu – visuotinai uždraustame, bet ir visuotinai praktikuojamame? Kodėl žmonės apgaudinėja vieni kitus, net gyvendami laimingose santuokose? Kodėl mylimo žmogaus neištikimybė taip skaudina?
Ką mes iš tiesų vadiname neištikimybe? Ar įmanoma jai atspari santuoka? Ar įmanoma mylėti kelis žmones vienu metu? Ar užmegztas romanas gali padėti santuokai? Autorė savo knygoje „Naujas žvilgsnis į neištikimybę“ sujungia tikras istorijas su kruopščia psichologine ir kultūrine analize.

Pastaruosius dešimt metų E. Perel keliauja po pasaulį ir dirba su šimtais porų, susidūrusių su neištikimybe ir skirtingai ją išgyvenusių. Ji tikina, kad išdavystė skaudina, tačiau tai įmanoma išgyventi. Išdavystė, pasak jos, gali būti kelias į naują santuoką su tuo pačiu žmogumi. Tinkamas požiūris gali padėti poroms augti ir mokytis ir iš siaubingų patirčių.
Autorė įsitikinusi, kad neištikimybė gali mus daug ko išmokyti apie modernius santykius – ko mes tikimės, ko mes manome, kad tikimės ir ką mes manome turį teisę gauti. Mūsų suvokimas – tarsi langas į asmenybę, į kultūrinį meilės, geismo, įsipareigojimo vertinimą. Įvairiapusiškai tirdama nelegalią meilę, Perel kviečia skaitytojus pažinti atvirą, malonią ir džiaugsmą teikiančią santuoką su visais jos variantais.

„Naujas žvilgsnis į neištikimybę“ siūlo drąsų metodą, kaip suprasti meilės ir aistros paslaptis.

„Meilė yra netvarkinga, neištikimybė – juo labiau. Tačiau tai taip pat ir pats tikriausias langas į slapčiausias žmogaus širdies kerteles.“
Esther Perel

„Autorė nesišvaisto banalybėmis ir nesiūlo peties išsiverkti – ji pernelyg užsiėmusi tuo, kad atvestų jus į protą, primygtinai stengdamasi parodyti, jog santuoka yra ta vieta, kur turi pasireikšti jūsų jėga, gyvybingumas ir bendradarbiavimo įgūdžiai“.
The New York Times

„Perel kalba apie santykių sunkumus ir skausmą su visišku atvirumu, pastabumu ir užuojauta. Jei jūsų santuoka bėdoje – jūs norėsite jos pagalbos“.
Guardian

Esther Perel – 1958 m. Belgijoje gimusi, šiuo metu Niujorke dirbanti psichoterapeutė, laikoma viena įžvalgiausių ir originaliausių modernios meilės specialisčių.
Ji pakeitė supratimą, ką reiškia mylėti ir turėti visavertį seksualinį gyvenimą. E. Perel veda mokymus, paskaitas ir rašo erotinio intelekto, seksualinio atvirumo ir sąžiningumo, traumų ir konfliktų sprendimo temomis. Jos knygos šia tema tapo bestseleriais, o jos kalbos TED konferencijose internetu peržiūrėtos po  daugiau nei 10 mln kartų. Jos knyga „Tarp kasdienybės ir geismo“ tapo tarptautiniu bestseleriu, ji išversta į 25 kalbas. Naujoji žinomos psichologės knyga „Naujas žvilgsnis į neištikimybę“ taip pat jau tapo New York Times bestseleriu.

Iš anglų kalbos vertė Inga Būdvytytė