Dovydas Pancerovas & Birutė Davidonytė — Kabinetas 339

pagal |

Dovydas Pancerovas & Birutė Davidonytė — Kabinetas 339

2018-ųjų balandį naujienų portalo 15min tyrimų skyriaus žurnalistai gauna intriguojančią žinutę iš slapto šaltinio, praminto Raktininku. Jis rašo apie įtartiną premjero Sauliaus Skvernelio komandos susitarimą su privačia energetikos įmone. Žurnalistai ima aiškintis, kas vyksta. Taip prasideda ilgiau nei metus trukęs žurnalistinis tyrimas, kurio centre – premjeras, jo aplinka, įtartini ryšiai ir milijoniniai sandoriai, sudaryti valstybės vardu. Per šį tyrimą 15min redakcija atsiduria premjero ir jo komandos taikiklyje, žurnalistai patiria spaudimą, šantažą ir išdavystę.

Knygos autoriai – 15min tyrimų skyriaus žurnalistai Dovydas Pancerovas (g. 1987 m.) ir Birutė Davidonytė (g. 1990 m.) – atliko ne vieną žurnalistinį tyrimą dėl politinės korupcijos, įtartinų verslo sandorių, priešiškų šalių žvalgybos, taip pat dalyvavo tarptautiniuose žurnalistiniuose tyrimuose The Russian Laundromat, Paradise Papers ir kituose. Už atliktą darbą jie pelnė tarptautinį Peter Greste Freedom Of Speech apdovanojimą, taip pat Lietuvos žurnalistų sąjungos, Vilniaus universiteto, Vilniaus politikos analizės instituto premijas už tiriamąją žurnalistiką.

Pirkdami šią knygą jūs remiate nepriklausomą tiriamąją žurnalistiką. Visas pelnas ir autorių honoraras bus skiriamas 15min tiriamosios žurnalistikos plėtojimui ir jaunųjų žurnalistų ugdymui.

(Visited 953 times, 1 visits today)