Carey Davidson — Penki archetipai

pagal |

Carey Davidson — Penki archetipai

Ajurvedos mitybos specialistės, reiki meistrės, konsultantės, žmogiškųjų santykių ekspertės Carey Davidson knyga „Penki archetipai. Atraskite tikrąją prigimtį ir pakeiskite savo gyvenimą bei santykius su kitais žmonėmis“ yra skirta tiems, kurie nori geriau pažinti save, atrasti stipriąsias puses ir puoselėti tvirtus santykius su aplinkiniais. Autorė apjungė tradicinę Rytų filosofijos ir medicinos išmintį bei psichologiją bei parengė praktinį vadovą, kuris veda į harmoniją visose gyvenimo srityse.

Medis, Ugnis, Žemė, Metalas ir Vanduo yra nuo seno žinomi tradicinės kinų medicinos elementai, laikomi mūsų visatos sandaros ir harmonijos pagrindu. Visi jie yra glaudžiai tarpusavyje susiję ir veikia vienas kitą. Rytų filosofija ir medicina teigia, kad mūsų organizmą valdo šie penki elementai, knygoje vadinami archetipais, ir jais galima paaiškinti žmogaus fiziologines funkcijas, sveikatą, jo jausmus, psichiką bei ryšį su aplinka.

Vieni elementai dominuoja pas mėgstančius iššūkius, kiti pas kruopščius, įsiklausyti linkusius asmenis. Kiekviename žmoguje glūdi visų archetipų mišinys, kurį perpratę galime atverti duris į gerokai sąmoningesni ir prasmingesnį gyvenimą. Perpratus archetipus paaiškėja, kaip transformuojasi aplinka, kaip sėkla tampa medžiu, o vaikas suaugusiuoju, kas nulemia mūsų mintis, motyvaciją ir iššūkius.

Rašytoja Carey Davidson saviugdos knygoje „Penki archetipai. Atraskite tikrąją prigimtį ir pakeiskite savo gyvenimą bei santykius su kitais žmonėmis“ smulkiai aptaria visus archetipus. Taip pat siūlo būdų, kurie padeda savarankiškai nustatyti, kuriam iš jų mes priklausome ir tuo remiantis pritaikyti autorės parengtą asmeninio tobulėjimo metodiką, kuri padės visapusiškai pagerinti savo gyvenimo kokybę bei santykius su šeimos nariais, artimaisiais, kolegomis ir kitais žmonėmis.

Autorė sukūrė ir skaitytojams siūlo Penkių archetipų metodą, kuris leidžia įvertinti skirtingam tipui priklausančių žmonių asmenines savybes, sustiprinti jų privalumus, eliminuoti trūkumus ir įvertinti tipinius asmenybės elgesio modelius, taikomus tiek akistatoje su savimi, tiek bendraujant su partneriais, bičiuliais, bendradarbiais ar net vaikais. Perpratę savo ir artimųjų prigimtį sustiprinsite tarpusavio ryšius šeimoje ir bendraudami patirsite kur kas mažiau streso nei anksčiau. Kai santykiai tampa aiškūs, mažėja nerimas ir didėja pasitikėjimas savimi bei meilė.

Naudodami šią savarankiškai saviugdai skirtą sistemą, lengvai įveiksite gyvenimo spąstus, kurie lyg šiol jus stabdė. Knygoje rasite atsakymus, kodėl atsidūrę kambaryje su vienais žmonėmis iš karto jaučiame nejaukumą, o su kitais mums ramu ir saugu.

Carey Davidson teigia, kad šis netradicinis saviugdos vadovas išmokys valdyti įpročius ir poelgius, kurie paprastai trukdo mums tobulėti. Taip pat knyga padės mažinti streso, kurio neįmanoma išvengti šiuolaikiniame pasaulyje, lygį. Perskaitę šį vadovą geriau suprasite žmonių susierzinimo priežastis ir galėsite daugiau dėmesio skirti teigiamoms patirtims.

Penkių archetipų metodas atskleidžia ne tik, kaip akcentuoti savo pagrindinį elementą, bet ir kaip sustiprinti kitus, kai to reikalauja aplinkybės. Pasinaudoję autorės siūlomais patarimais jūs su žmonėmis pradėsite bendrauti visai kitu lygmeniu, nes sugebėsite kur kas aiškiau pamatyti savo poreikius bei įvertinti rezonuojančius įvykius.

Carey Davidson daug metų dirba su pavieniais žmonėmis ir poromis, tėvais, mokytojais ir vaikais, kompanijų vadovais ir darbuotojais. Tyrinėdama jų archetipus autorė parengė paprastą ir praktišką vadovą, kuris įgalina pasinaudoti pagrindinių elementų savybėmis. „Penki archetipai. Atraskite tikrąją prigimtį ir pakeiskite savo gyvenimą bei santykius su kitais žmonėmis“ tinka tiek tiems, kurie jau gilinosi į kinų filosofiją, tiek tiems, kuriems ši sritis yra visiškai nauja.

Savo atsiliepimuose apžvalgininkai teigia, kad autorė pakeitė jų požiūrį į erzinančius ir iš vėžių išmušančius žmones, padėjo nusiraminti ir rasti optimalų bendravimo būdą su kolegomis, taip pat suvokti savo stiprybes ir silpnybes bei tuo pasinaudoti, suprasti, kodėl į tam tikrus reiškinius reaguojama taip ir ne kitaip bei kontroliuoti šias savo reakcijas ir, galiausiai, atrasti harmoniją su pasauliu.

Carey Davidson – knygos autorė, ajurvedos mitybos guru, reiki specialistė. Ji Niujorke įkūrė ir vadovauja holistiniam analitiniam sveikatos centrui „Tournesol Wellness“, įgyvendinančiame programas ir projektus, kuriuose novatoriškos šiuolaikinio mokslo idėjos derinamos su rytų išmintimi. Šių tyrimų tikslas yra išplėsti žmonių ir organizacijų galimybes. Tam pasitelkiamos strategijos, kurios ugdo ištvermę ir padeda stiprinti gerą savijautą naudojant geresnį savęs pažinimą, suvokimą ir asmeninių gebėjimų valdymą.

Be sveikatos centro „Tournesol“ Carey Davidson taip pat vadovauja organizacijai „Tournesol Kids“ ir Nalandos meditacijos mokslo instituto administracijai. Anksčiau autorė buvo Kolumbijos universiteto Kolumbijos koledžo Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė bei dirbo ligoninėje, vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriuje, įgyvendinančiame įvairias socialinės pagalbos programas, skirtas rizikos grupės jaunimui.

Skyrybas išgyvenusi, tačiau atsitiesti sugebėjusi, sudėtingus verslus valdanti autorė teigia, kad sąmoningesnis dvasinės sveikatos suvokimas jai tapo gyvenimo būdu. Savo įžvalgas ji susistemino knygoje „Penki archetipai“, kurią rekomenduojame įsigyti internetu.

Iš anglų kalbos vertė Diana Urbonė

(Visited 33 times, 1 visits today)