Andrey Gulyashki & Paul Alexandre & Maurice Roland — Nuotykiniai užsienio rašytojų kūriniai: Paskutinis Avakumo Zachovo nuotykis. Pamatyti Londoną ir mirti…

pagal |

Andrey Gulyashki & Paul Alexandre & Maurice Roland — Nuotykiniai užsienio rašytojų kūriniai: Paskutinis Avakumo Zachovo nuotykis. Pamatyti Londoną ir mirti…

Turinys: Paskutinis Avakumo Zachovo nuotykis / A. Guliaškis; Iš bulg. k. vertė B. Želvytė. Pamatyti Londoną ir mirti… / P. Aleksandras, M. Rolanas; Iš pranc. k. vertė V. Gegužis.

Bulgarų rašytojo A. Guliaškio detektyvinės apysakos „Paskutinis Avakumo Žachovo nuotykis” herojus ieško dingusio iš slaptos laboratorijos itin pavojingo preparato. Prancūzų rašytojų P. Aleksandro ir M. Rolano apysaka ,,Pamatytį Londoną ir mirti…” apie tai, kaip Anglijoje dingsta vieno turtingo amerikiečio žmona. Skotland Jardas vilkina paieškas, ir amerikietis pats imasi tirti painius įvykius.

Žvalgybos karininkas Avakumas Zachovas — jau pažįstamas mūsų skaitytojams iš anksčiau lietuvių kalba išėjusių bulgarų rašytojo Andrejaus Guliaškio (g. 1914) knygų: „Kontržvalgyba” (1963), „Avakumo Zachovo nuotykiai” (1967) ir „Mažoji nakties muzika” (1975). Kurį laiką nedirbęs tiesioginio darbo ir atsidėjęs vien pamiltajai archeologijai, žvalgas vėl grįžta prie ankstesnės profesijos. Juk stiklainis su virusu, paslaptingai dingęs iš mokslinio tyrimo laboratorijos, priešo rankose gali tapti mirtinu ginklu.
Polio Aleksandro ir Moriso Rolano „Pamatyti Londoną ir mirti…” (1956)—vienas iš prancūzų psichologinių detektyvų. Narpliodami painių ir keistų įvykių grandinę, autoriai atskleidžia ne eilinį nusikaltimą, o negailestingą gyvenimo košmarą, nepagražintos tikrovės veidą. Pagrindinis veikėjas Deividas Teiloras romano pabaigoje žūsta. Ir tatai dėsninga: žmoniškumui, kuriam jis atstovauja, grobuonių pasaulyje vietos nebėra.