Alisa Vitti — Moters kodas

pagal |

Alisa Vitti — Moters kodas

Gydytoja Alisa Vitti knygoje „Moters kodas“ dalijasi savo patirtimi bei žiniomis, kurias sukaupė išgirdusi policistinių kiaušidžių sindromo diagnozę. Moteris nesutiko su vieninteliu medikų pasiūlytu gydymo būdu ir pati pradėjo ieškoti alternatyvių kelių, kaip galėtų ne tik sumažinti simptomus, bet ir palengvinti pačią ligą.

Policistinių kiaušidžių sindromas pastaruoju metu diagnozuojamas dažnai – jį turi bent dešimt procentų vaisingo amžiaus moterų. Iš esmės tai yra nepagydoma liga ir medicina siūlo tik simptomus mažinančius sprendimus.

Autorė ligą nugalėjo pati, o norėdama padėti likimo draugėms ji sukūrė „Moters kodą“. Moters kodas yra tarsi mūsų kūno veikimo principai. Šį kodą perprasime supratusios, kaip funkcionuoja organizmas, taip pat pažinusios įvairius endokrininės sistemos siunčiamus simptomus. Moterys, suvokusios knygoje dėstomus principus, pagaliau sureguliuos savo mėnesinių ciklą, pagerins odos būklę, padidins vaisingumą ir atgaus prarastą lytinį potraukį.

Alisa Vitti teigia, kad daugelį problemų galima sutvarkyti pasirinkus tinkamą dietą. Knygoje „Moters kodas“ autorė pateikia mitybos planą, kuris suderintas su moters ciklu. Pavyzdžiui, sužinosite, kada gydytoja siūlo valgyti daigintus ir fermentuotus produktus ir taip kiaušides aprūpinti biologiškai tinkamomis medžiagomis. Rasite atsakymus, kada valgyti kepenims naudingus produktus, tam kad būtų mažinamas estrogeno kiekis bei kodėl per mėnesines reikia valgyti avokadus.

Patarimai apima ne vien mitybą. Autorė aptaria, kokias treniruotes reiktų rinktis, ar kurios moters ciklo fazės metu geriausia priimti svarbius gyvenimo sprendimus.

Alisa Vitti knygoje kalba paprasta ir visiems suprantama kalba. Ji paaiškina kaip nesudėtingai rūpintis savo hormonine sistema ir išlaikyti moteriškumą. Išskiriami du pagrindiniai gydymo etapai. Iš pradžių bandoma surasti hormoninio disbalanso priežastis, o vėliau dėmesys kreipiamas į tinkamą mitybą.

Alisa Vitti – amerikiečių gydytoja, konsultantė mitybos klausimais. Savo kovą su varginančiomis sveikatos problemomis ji pradėjo prieš 15 metų. Šiuo metu ji yra nuo policistinių kiaušidžių sindromo kenčiančių moterų palaikymo portalo www.floliving.com įkūrėja. Autorės knyga „Moters kodas“ tapo tarptautiniu bestseleriu, o ji pati – dažna viešnia įvairiuose media kanaluose, taip pat turi savo internetines laidas portaluose „Lifetime“, „Fox“, „Shape“ ir kt, bei parengė populiarią TEDx kalbą.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Driukienė

(Visited 175 times, 1 visits today)