Aleksandr Kravcov — Verslas kaip ekspedicija

pagal |

Aleksandr Kravcov — Verslas kaip ekspedicija

Solidus iki šiol parduotų egzempliorių skaičius ir vertimai į kitas kalbas tik patvirtina, kad jūsų rankose neeilinės asmenybės knyga. Susipažinkite, jos autorius – Aleksandras Kravcovas, garsus verslininkas iš Rusijos, verslo akademijos ir kompanijos „Rujan” įkūrėjas, prekių ženklo „Ekspedicija” bei kitų sėkmingų verslo sumanymų kaltininkas. Ir sykiu jausmingas vyrukas, drauge su savo bendražygiais kuriantis spalvingą, nestandartine ir nuotykių pilną kasdienybę. Jis – vaikščiojantis įrodymas, kad žavias idėjas įgyvendinti moka ne tik „Apple” ar „Virgin” lyderiai. Šaunių ir charizmatiškų verslo guru galima rasti ir čia pat Rytuose!

Knyga „Verslas kaip ekspedicija” sudaryta iš trijų dalių: pirmojoje autorius šmaikščiai pasakoja apie savo kaip asmenybės ugdymąsi, šmaikščiai iliustruodamas tai tikromis istorijomis, antrojoje dalijasi naudingomis verslo pamokomis, o trečioji dalis, pasak jo, yra tarsi laisvoji programa dailiajame čiuožime, kuri atliekama po privalomosios.

Štai keli principai, apie kuriuos plačiau sužinosite knygoje:

* kaip savo gyvenimo būdą paversti darbu, o darbą – mėgstamu gyvenimo būdu;

* kaip užsidirbti pinigų pasitelkus nuoširdumą;

* kaip išnaudoti abipusę lyčių trauką komandoje;

* kaip kurti naujas nišines rinkas, kuriose nėra konkurencijos;

* kaip užauginti laimingus vaikus ir sėkmingus prekės ženklus.

„<…> meistriškumas pasižymi sugebėjimu išvengti ekstremalumo, jeigu tai nėra būtina. Galima ir Maskvos baloje ekstremaliai prigerti, bet geriau pernakvoti ant Baikalo ledo su penkių žvaigždučių patogumais. Tas pats su naujomis idėjomis. Jeigu žmogus mūsų aplinkoje yra priverstas ieškoti iš esmės naujų idėjų, vadinasi, jis nemoka profesionaliai pasinaudoti taisykle „viskas jau yra”, nemoka kurti pats ir būti jau sukurtoje aplinkoje, kurioje kūrybos produktai atsiranda lyg savaime.”

Aleksandras Kravcovas

Iš rusų kalbos vertė Elmina Burneikienė

PRATARMĖ

Gerbiamas skaitytojau, ačiū, kad išsirinkote šią knygą Praktiškai visos joje išdėstytos mintys yra mano atrastos per dešimt darbo metų pardavimų be tarpininkų srityje. Galimas dalykas, kad nurodytas laikas pasirodys trumpas, bet per tą laiką aš spėjau išbandyti ir atmesti daugybę metodų, koncepcijų ir būdų, siūliusių pardavimo sėkmę. Uždirbdamas tik komisinius ir daugiau nieko, kai dėl pardavimo plano nevykdymo mano atlyginimas sumažėdavo 20-30 ir netgi 50 proc, aš buvau priverstas tam tikru momentu rimtai apsispręsti.

1995 m. pradžioje aš arba turėjau mesti prekybą, nes dėl man nesuprantamų priežasčių praktiškai nieko neuždirbau, arba ieškoti naujų idėjų ir koncepcijų, kurios padėtų išlipti iš Juodosios skylės”.

Jau 1994 m., vasarą padirbėjęs JAV, aš iš ten parsivežiau visą krepšį knygų pardavimo klausimais. Jas skaityti man buvo labai sunku dėl autorių naudojamų specifinių pavyzdžių ir tuo metu man nesuprantamos terminologijos. Tačiau, susiklosčius tokiai padėčiai, aš turėjau studijuoti turimą literatūrą ir stengtis suprasti, kaip galima panaudoti savo darbe tai, kas ten parašyta…

1995-1998 m., dirbdamas Latvijoje ir Rusijoje, aš beveik kasdien panaudodavau kokią nors strategiją arba naują būdą tikėdamasis, kad rasiu magiškąjį sprendimą, nuo kurio priklausys mano tolimesnė sėkmė.

Kiekviena mintis ir kiekvienas patarimas, pateiktas šioje knygoje, yra mano asmeniškai išbandytas, ir aš tikiu, kad, su jais susipažinę, galėsite sutaupyti aibę laiko ir išvengti daugelio klaidų. Protingi  žmonės mokosi iš savo, išmintingi – iš svetimų klaidųjl aš jums siūlau pasirinkti antrąjį variantą.

Jau penkti metai, kai aš vadovauju savo konsultaciniam verslui, kuriu mokymo programas personalui i prekybos kompanijose, rengiu atvirus seminarus pardavimo klausimais. Mano siūloma pardavimų metodika, kurią būtų galima pavadinti „konsultaciniu I pardavimu”, buvo perduota apie šimtui įmonių kaip atskiras mokymas ir įvairių kompanijų šimtams atstovų atviruose seminaruose. Tai paminėdamas, aš noriu pabrėžti, kad knygoje pateikti patarimai ir rekomendacijos išbandytos daugelio įmonių, iš kurių aš girdėjau tik teigiamus atsiliepimus.

Mano užduotis ne „sulaužyti” jūsų pardavimo stilių arba iš jūsų padaryti „pardavėją robotą”, bet jeigu jūs panaudosite nors kelias mano pateiktas mintis ir jos jums bus naudingos, aš manysiu, kad atlikau savo užduotį.

Į gautą informaciją galima žiūrėti kaip į teorinį dalyką arba kaip į praktiškai pritaikomas žinias. Jūsų teisė rinktis. Aš noriu tik atkreipti dėmesį į tai, kad kiekviena informacija nustoja buvusi vien tik teorija tada, kai ji pradedama taikyti realiame gyvenime.

Neišbandyta kokioje nors veikloje informacija pasmerkta likti teorija.

Ir baigdama norėčiau pasakyti, kad rašyti knygą apie pardavimą pasirodė esą kur kas sunkesnis darbas, negu maniau. Maniau, kad mano darbas nenuėjo veltui, ir nuoširdžiai tikiu, kad padedami šios knygos, jūs tapsite profesoonalais.