Alain Golay — Lieknėjimo filosofija

pagal |

Alain Golay — Lieknėjimo filosofija

Sakoma, kad visos mūsų kūno problemos prasideda nuo mąstymo. Manome, kad dietos neveikia, nes kažką darome ne taip. O jei antsvoris – taip pat mąstymo ir pasaulio suvokimo padarinys? Endokrinologo ir diabetologo Alain Golay „Lieknėjimo filosofija“ siūlo pažvelgti į svorio metimą ir norimas kūno formas kitokiu žvilgsniu. Pavyzdžiui, filosofiškai.

Pagrindinė knygos mintis – numesti svorio galime ugdydami savo asmenybę. Skamba neįtikėtinai, tačiau juk mūsų vidus, mūsų išgyvenimai ir kūno reakcija į juos tampriai susiję. Skiriasi kiekvieno žmogaus charakteris, mes skirtingai vertiname pasaulį ir siekiame skirtingų tikslų, todėl ir mūsų kūnai lygiai taip pat skirtingai reaguoja į įvairius dirgiklius. Todėl „Lieknėjimo filosofija“ pirmiausia skirta pažvelgti į savo vidų, užuot bandžius įvairias dietas.

Gydytojas pataria nesižvalgyti į kitus ir rinktis tai, kas geriausiai tinka pačiam žmogui. Pirmas žingsnis – sutarti su savimi ir priimti save toks, koks esi, į pasaulį žvelgiant ramiai ir be streso. Atsisakius negatyvių minčių neskubant pavyks geriau suprasti save ir lengviau rasti tinkamiausią dietos režimą.

Knygos autorius Alain Golay – Ženevos universitetinės ligoninės gydytojas. Endokrinologas-diabetologas taip pat vadovauja Lėtinėmis ligomis sergančių pacientų terapinės edukacijos skyriui bei  universitetinių terapinės edukacijos studijų programai. Alain Golay yra pasaulyje pripažintas mokslininkas, parašęs 13 knygų ir daugiau nei 500 mokslinių straipsnių.

Ankstesnės jo knygos „Lieknėjimas be streso“ ir „Lieknėjimas pagal asmenybės tipą“ kalba apie ryšį tarp mūsų emocijų, gyvenimo būdo ir nepageidaujamų kilogramų. Gydytojo teigimu, efektyviausią būdą kovoti su antsvoriu gali lemti tai ar žmogus ekstravertas, ar intravertas. Vienų charakteris leidžia jiems taikyti griežčiausią dietos režimą, kurį jie priima kaip iššūkį. Kitiems tenka daryti nuolaidas. Viskas priklauso nuo individualių žmogaus savybių, nuo jo asmenybės.

Prieš imantis dietos ir skubant keisti mitybą, Alain Golay autorius siūlo atsakyti į klausimus apie save – išsiaiškinti asmenybės tipą, įvertinti savo charakterį. Kitiems tinkančios dietos jums gali būti visiškai neveiksmingos – tačiau neskubėkite kaltinti savęs. „Lieknėjimo filosofija“ padės rasti atsakymus kaip tobulinti savo asmenybę, išmokti būti savimi, mylėti gyvenimą ir lieknėti.

Iš prancūzų kalbos vertė Lina Perkauskytė