Abraham H. Maslow — Motyvacija ir asmenybė

pagal |

Abraham H. Maslow — Motyvacija ir asmenybė

Abraham H. Maslow (1908–1970) — garsus XX a. amerikiečių mąstytojas, vienas iš psichologijos humanistinės ir transpersonalinės krypčių pradininkų, plačiausiai žinomas dėl žmogaus poreikių piramidės bei savęs aktualizavimo koncepcijų. Pirmąkart Motyvacija ir asmenybė pasirodė JAV 1954 m. Lietuvių skaitytojui pateikiamas antrojo, 1970 metais dar paties autoriaus papildyto, knygos leidimo vertimas.
Skiriama psichologijos ir psichologinės pagalbos profesionalams, aukštųjų mokyklų studentams, visiems, kuriems rūpi suprasti žmogaus sielos slėpinius.

„Nedaug rasime psichologijos autoritetų, kurie žvelgė į žmogų iš „dangaus” perspektyvos. Jiems priskirtinas vienas iškiliausių ir neįprasčiausių praėjusio amžiaus psichologų, amerikietis Abrahamas H. Maslow, padėjęs pagrindus aukščiausių žmogaus siekių psichologijai…
Novatoriškomis idėjomis pagrįstus Maslow darbus mokslinių žurnalų leidėjai ilgai atmesdavo kaip nemoksliškus ir neatitinkančius to meto psichologijos mokslo standartų. Vis dėlto ilgainiui jis tapo viena ryškiausių ir spalvingiausių figūrų asmenybės psichologijos srityje, pripažintu psichologijos klasiku…
Sveikos dvasios žmogaus portretas, daugelį metų tapytas Abrahamo H. Maslow, gali būti svarbus orientyras kiekvieno žmogaus gyvenime, o psichologijos ir psichologinės pagalbos profesionalams — padėti formuluoti tolimuosius savo darbo tikslus.”

(Visited 49 times, 1 visits today)