Vytautas Bubnys — Širdimi regėti. Portretiniai eskizai

pagal |

Vytautas Bubnys — Širdimi regėti. Portretiniai eskizai

Pagarbus jauno literato žvilgsnis į literatūros klasiką, išsaugotas iki šių dienų, kai apie patį autorių jau rašomos literatūrologinės monografijos, autentiški prisiminimai, kuriems nereikia fantazijos išdaigų, – taip galima būtų apibendrintai apibūdinti šias eseistines apybraižas.

Visiems Vytauto Bubnio pieštiems literatūriniams portretams būdinga ne tik žmogiškoji šiluma, kurią gyvenime spinduliavo jų prototipai, bet ir labai šiltas, plastiškas, įžvalgus ir pastabus žodis, kurį gali ištarti tik didelis talentas ir didelė patirtis.

Knygą „Širdimi regėti“ su malonumu paims į rankas ne tik gimnazijos moksleivis, universiteto studentas, bet ir daugelis skaitytojų, kurie jau dešimtmečius yra ištikimi rašytojo kūrybos gerbėjai, besidomintys ir tuo, kas paskelbiama apie iškiliausius mūsų krašto žmones.

Petras Bražėnas

 

Esu dėkingas likimui, kad per keletą praeitin nutolusių dešimtmečių teko pažinti nemenką būrį kultūros, meno, literatūros, mokslo bei dvasinio pasaulio didžių asmenybių. Šiai knygai pasirinkau tuos, kuriuos labiausiai gerbiau ir širdimi regėjau: Vincas Mykolaitis-Putinas, Justinas Marcinkevičius, pasaulinio garso baltistas Jonas Kazlauskas, Tėvas Stanislovas Dobrovolskis, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas… Netgi Lietuvos bardų Bardas Vytautas Kernagis-Benas… Su jais gyvenau nuo ryto iki vakaro dvejus pastaruosius metus. Prisipažinsiu – jie tiesiog atplėšė mane nuo pradėto naujo romano. Tikrai nesigailiu, kad paklusau.

Vytautas Bubnys

 

Paties autoriaus išgyventa ir meniškai pateikta dokumentika. Nuoširdūs pasakojimai apie gerai pažintus mūsų kultūros, literatūros, mokslo kūrėjus skaitantįjį pagauna ir neleidžia atsitraukti. Tiek daug autentikos galėjo gimti tik ilgo bendravimo valandomis.

Birutė Jonuškaitė