Viktoras Gerulaitis — Virgilijus Noreika: „Ir kur benueičiau…“

pagal |

Viktoras Gerulaitis — Virgilijus Noreika: „Ir kur benueičiau...“

Knygoje aprašomas vieno žymiausių ir mylimiausių Lietuvos menininkų, pasaulinio masto tenoro Virgilijaus Noreikos gyvenimas ir teatrinė, koncertinė, pedagoginė veikla.

Tai ne tradicinė monografija, kur nuosekliai – nuo gimimo iki šių dienų – apžvelgiamas menininko gyvenimas ir nagrinėjama jo kūryba. V. Noreikos gyvenimo ir kūrybos kelias kupinas išties teatrališkų nuotykių, kuriozų, linksmų ar dramatiškų nutikimų. Bet tai pirmiausia – didžio menininko kelias. Knygos autorius ir kviečia skaitytoją žengti tuo keliu, dairantis po jo plačiašakę vagą, netikėtus posūkius, atradimus ir netektis. Tas kelias driekasi ne tik per visą Lietuvą, bet ir nuveda į daugelį pasaulio šalių. Tame kelyje V. Noreikai buvo statomos kliūtys ir paberiama malonių, jis buvo ir liaupsinamas, ir koneveikiamas. Autoriaus pasakojimą pagyvina paties V. Noreikos dienoraščiai, prisiminimai apie sutiktas įžymybes, komentarai, epochos vertinimai, daugybė nuotraukų ir vaizdinės medžiagos.

Atskiri knygos skyriai leis pažvelgti į V. Noreikos laiką Lietuvos operos ir baleto teatre, jo sukurtų vaidmenų, gastrolių, vaikystės, aplinkos ir kitą spalvingą pasaulį. Kartu tai žvilgsnis į menininko nueito ir tebeeinamo kelio visuomeninį kultūrinį kontekstą nuo pat 1935 metų iki mūsų dienų. Nė nereikia priminti, koks duobėtas, tragiškas ir pergalingas buvo tas kelių kartų nugyventas mūsų tėvynės laikas.

(Visited 1 times, 1 visits today)