Tracy Chevalier — Skaistusis mėlis

pagal |

Tracy Chevalier — Skaistusis mėlis

Tracy Chevalier gimė 1965 m. ir užaugo Vašingtone. Nuo vaikystės svajojo tapti rašytoja. 1984 m. persikėlė gyventi į Angliją ir ten keletą metų dirbo žinynų redaktore. 1994 m. baigė humanitarinių mokslų studijas Rytų Anglijos universitete ir gavo magistro laipsnį.
Tracy Chevalier yra bestselerių „Mergina su perlo auskaru” (Girl With a Pearl Earing) ir „Dama su vienaragiu” (The Lady and the Unicom) autorė.„Skaistusis mėlis” (The Virgin Blue) — trečioji autorės knyga, išversta į lietuvių kalbą.
Šioje knygoje Tracy Chevalier, pasakoja istoriją apie dvi tos pačios giminės moteris, kurių gyvenimus skiria keli šimtmečiai, tačiau abiejų likimai susiję. Knygoje nepaprastai įdomiai ir patraukliai susipina abiejų moterų gyvenimo peripetijos, iš laiko gelmės atsklinda kraujo šauksmas.
Ela Turner, amerikietė, likimo ir vyro darbo grąžinta į Prancūziją — beveik gimtuosius kraštus. Ji karštai ir nuoširdžiai bando pritapti prie mažo miestelio gyvenimo, mokosi prancūzų kalbos, bet susiduria tik su priešiškumu ir nepasitikėjimu. Nusivylusi ir vieniša, ji imasi ieškoti savo šeimos šaknų.
Rezultatai ir stulbina, ir skaudina. Mat iš amžių glūdumos ataidi kitos giminės moters, Izabelės diu Mulen, rauda ir likimas. Ši irgi atstumtoji, nes Raudonplaukė lyg ta mėlynoje bažnyčios nišoje stovinti Mergelė Marija, kurią priverčia sudaužyti Kalvino Tiesą įtikėję kaimiečiai. Patekusi į išdiduolių Turnjė šeimą Izabelė tampa kankine, o jos gyvenimas virsta kraupia tragedija. Ela Turner tai išsiaiškina po šimto metu, ieškodama savo giminės šaknų. Pasirodo, abiejų moterų gyvenimo peripetijos neįtikėtinai susipynusios ir iš laiko gelmės atsklinda kraujo šauksmas.

(Visited 3 times, 1 visits today)