Steven R. Gundry — Mitybos paradoksai

pagal |

Steven R. Gundry — Mitybos paradoksai

Ar gali būti taip, kad visos iki šiol žinotos tiesos apie sveiką maistą iš tiesų yra melas? – klausia amerikiečių gydytojas Stevenas R. Grundy ir knygoje „Mitybos paradoksai“ pristato kitokį požiūrį į tai, kas iš tikrųjų yra sveikas maistas.

Šiandien kiekvienas yra girdėjęs apie glitimą – grūduose esantį baltymą, kuris, manoma, sukelia organizmo uždegimą, lėtines ligas ir lemia prastą savijautą. Dietą be glitimo renkasi vis daugiau ir daugiau žmonių, parduotuvėse daugėja tokio tipo produktų pasiūla. Tačiau Steven R. Grundy įsitikinęs, kad glitimas tėra maža problemos dalis – jis tik vienas iš daugelio augalinių baltymų, kuriuos augalai išskiria gindamiesi nuo „plėšrūnų“, t. y. nuo mūsų.

Pasirodo, dėl blogos savijautos kalta augalinių baltymų grupė, vadinama lektinais. Daugelis „sveikų“ produktų, kuriuos valgome norėdami jaustis geriau ar atsikratyti kelių papildomų kilogramų, iš tiesų lemia priešingą efektą. Vaisiuose, daržovėse, riešutuose, net pieno produktaose… Šios nuodingos medžiagos yra visur, net jūsų salotų lėkštėje. Vos tik ji patenka į mūsų organizmą, jame prasideda tikrų tikriausias karas.

Kaip išvengti neigiamų sveikos mitybos padarinių?

Kaip tinkamai pasirinkti maisto produktus, kaip juos paruošti, o kokių atsisakyti apskritai?

Kas nutinka, kai į maisto kokybę numojame ranka?

Knygoje „Mitybos paradoksai“ skaitytojai ras pilną lektino turinčių produktų sąrašą ir pasiūlymus, kuo juos pakeisti, patarimų, kaip tinkamai apdoroti vaisius bei daržoves, detoksikacinės dietos planą bei keletą gardžių receptų.

Daktaras Steven R. Grundy savo privačioje klinikoje Kalifornijoje tūkstančiams žmonių padėjo pasveikti nuo lėtinių ir autoimuninių ligų: diabeto, vidaus, širdies ir neurodegeneracinių susirgimų. Tinkamai laikantis jo nustatytos dietos ir taikant pažangiausius gydymo metodus, ląstelės atsinaujina, o organizmas atjaunėja.

Dabar gydytojo įžvalgos prieinamos kiekvienam – tereikia atsiversti knygą „Mitybos paradoksai“.

„Neįkainojama Daktaro Grundy patirtis medicinos srityje yra tikras lobis viso pasaulio žmonėms. Jo drąsi strategija padės pasiekti darnų, sveiką ir veržlų gyvenimą, kurio tikrai nusipelnėte.“

Anthony Robbins, bestselerio „Pažadinkite savyje milžiną“ autorius

Iš anglų kalbos vertė Asta Tobulevičienė