Simon Sebag Montefiore — Stalinas: Raudonojo caro dvaras

pagal |

Simon Sebag Montefiore — Stalinas: Raudonojo caro dvaras

„Stalinas: Raudonojo caro dvaras“ – ne tik rimta ir be galo patraukli mokslinė studija apie vieną žiauriausių visų laikų diktatorių. Tai – ir pamoka, kur gali nuvesti utopinės idėjos, ir įspėjimas, ką pasauliui reiškia ta demoniška vienvaldystė, kuria mėgavosi Raudonasis caras.

Knygoje „Stalinas: Raudonojo caro dvaras“ autorius vaizduoja Staliną, dvidešimt įtakingiausių jo didžiūnų ir  jų šeimų narius, parodo, kaip jie valdė ir kaip gyveno savo valdžios apogėjuje. Čia nepaprastai vaizdingai aprašoma jo „dvaro“ kronika nuo 1929 metų, kai jis buvo džiaugsmingai pripažintas Vadu, iki pat jo mirties. Be to, tai ir tragiški jo dvariškių likimai, aukštosios politikos, neformalios valdžios ir papročių studija.

To lemtingojo laikotarpio, padariusio didžiulę įtaką tolimesnei pasaulio istorijai, įvykiai buvo planuojami ten – Raudonojo caro dvare. Todėl tai – įvairiapusiška Stalino biografija; skaitytojas patenka į siaurą išrinktųjų ratą, ir prieš jį atsiveria istorijos teatras. Įvykiai, apie kuriuos esame girdėję, išryškėja naujoje šviesoje, kai sužinome naujus, anksčiau neskelbtus faktus.

Apie autorių

Simon Sebag Montefiore (g. 1965) – britų rašytojas, 2009 m. Vilniaus knygų mugės svečias, kurio pasauliniais bestseleriais tapusios knygos jau išverstos į daugiau nei 35 kalbas. Lietuviškai jau išleista „Stalino jaunystė“ laimėjo LA Times Book Prize for Biography (JAV), Costa Biography Award (JK), Kreisky Prize for Political Literature (Austrija) ir Le Grand Prix de la Biographie Politique (Prancūzija). Jos tęsinys „Stalinas: Raudonojo caro dvaras“ laimėjo 2004 British Book Awards Metų istorinės knygos titulą.

Rašytojas – Karališkosios Literatūros draugijos narys, gyvena Londone. Su autoriumi skaitytojai gali susisiekti per Facebook’ą, o daugiau informacijos rasti adresu www.simonsebagmontefiore.com