Schwanitz Dietrich — Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus

pagal |

Schwanitz Dietrich — Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus

Vokiečių autoriaus Dietrich Schwanitz knygos „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“ pavadinimas yra itin tikslus ir nusako knygos esmę. Pasiklydę informacijos pertekliuje mes sunkiai atrenkame pelus nuo grūdų ir neretai į galvas kemšame nenaudingas žinias. „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“ padės susivokti chaotiškame informacijos pasaulyje ir sudėlios pagrindinius akcentus apie būtinąsias žinias.

Autorius teigia, kad dar mokykloje mes susiduriame su informacija, kuri tuomet atrodo nenaudinga. Sausos istorijos ar kultūros žinios priverčia gūžčioti ir piktintis laiko švaistymu. Suaugę žmonės neretai nustemba, kad visgi istorijos mokslas padeda suprasti šiuolaikinę visuomenę, o svarbiausių amžiaus literatūros kūrinių analizė suteikia galimybę perimti žmonijos patirtį.

Pirmoje knygos „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“ dalyje autorius aptaria švietimo sistemos situaciją ir istorinius pokyčius. Supažindina su Europos istorija, valstybių sukūrimo aplinkybėmis, vaizduojamojo meno, literatūros, muzikos raida, taip pat su filosofijos ir ideologijos pasauliu, pristato įvairias mokslines teorijas ir idėjas, naujausius atradimus. Antroje dalyje rašytojas daygiau dėmesio skiria pagrindinėms bendravimo taisyklėms, etikai. Taip pat kultūros, rašymo ir kalbos klausimams, knygų, literatūros poveikiui, peržiūri intelekto, talento ir kūrybinės galios sąvokas.

Leidinio pabaigoje pateiktos vertingos chronologinės lentelės, svarbiausių pasaulį pakeitusių knygų sąrašas ir kita informacinė medžiaga.

„Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“ yra daug žinių suteikiantis vadovėlis, kuris parašytas paprasta, lengvai skaitoma kalba. Susisteminta informacija praplės bet kurio žmogaus žinias ir pasaulio suvokimą, padės įvertinti tam tikrų istorijos įvykių aplinkybes bei jų įtaką šiuolaikiniam pasauliui.

Dietrich Schwanitz (1940–2004) – vokiečių rašytojas, Hamburgo universiteto profesorius, literatūros tyrinėtojas. Autorius gimė Vokietijoje, mokytojų šeimoje. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje bijodama bombardavimų motina berniuką išsiuntė į Šveicariją. Čia jis keletą metų gyveno pas fermerius, kurie buvo gana izoliuoti nuo visuomenės, todėl Dietrich Schwanitz nelankė mokyklos. 1950-tais grįžęs pas tėvus jis greitai pasivijo mokymo programą, baigė mokyklą kaip geriausias savo klasėje ir tęsė anglų kalbos bei istorijos ir filosofijos studijas Miunsterio, Londono, Filadelfijos bei Freiburgo universitetuose. 1999-tais metais pasirodžiusi jo knyga „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“ yra žymiausias ir populiariausias autoriaus kūrinys išverstas į daugelį kalbų.

Iš vokiečių kalbos vertė Valdemaras Kvietkauskas, Antanas Gailius

(Visited 6 times, 1 visits today)