Rūta Dubakienė — Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas

pagal |

Rūta Dubakienė — Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas

Daugiau nei keturis dešimtmečius praktikuojančios aukščiausios kategorijos gydytojos Rūtos Dubakienės knyga „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ – pirmasis išsamus lietuviškas leidinys apie alergijas ir alergines ligas.

Statistika rodo, kad daugiau nei trečdalis europiečių yra alergiški, be to, jautrumas šiai ligai nuolatos auga – atsiranda vis naujų neatpažintų alergijos formų. Alergiją bei jos pobūdį lemia tiek genai, tiek mūsų gyvenimo būdas ir aplinka. Kartais apie alergiją išduoda tik lengvas išbėrimas, tačiau jautresniems žmonėms alerginė reakcija gali baigtis ir mirtimi, todėl atpažinti alergiją būtina kiekvienam.

Kodėl alergija beržo žiedadulkėms gali neleisti mėgautis tam tikrais maisto produktais? Ar išvykus į užsienio šalis visada galima drąsiai ragauti egzotinius vaisius? Kaip elgtis įgėlus bitei ar širšei? „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ ne tik pristatys, kas yra alergija, bet ir pateiks vertingų patarimų tiek alerginėmis ligomis sergantiems skaitytojams, tiek šeimos gydytojams.

Anksčiau tik medicinos studentų vadovėliuose išdėstyta informacija apie alergijas Rūtos Dubakienės knygoje „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ prieinama kiekvienam skaitytojui. Tai bene pirmasis toks išsamus leidinys apie labiausiai varginančius ir plačiausiai paplitusius alerginius susirgimus, parašytas visiems suprantama kalba. Knygos puslapiuose – bendrosios žinios apie alergines ligas, alergenus, alerginių ligų diagnostikos bei gydymo būdus ir prevenciją.

Profesorės Rūtos Dubakienės knyga paremta ilgamete jos darbo patirtimi. Knygos pabaigoje rasite maisto alergenų vardyną ir sąvokų žodynėlį.

Rūta Dubakienė – gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, aukščiausios kategorijos gydytoja, habilituota medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto profesorė. Profesorė yra tikroji Lietuvos mokslų akademijos narė ir priklauso ne vienai tarptautinei alergologų organizacijai. Ji ir pirmojo lietuviško vadovėlio „Alergologija“ autorė, publikavo daugiau nei 600 straipsnių, įkūrė pirmąją internetinę alergologijos svetainę „Alergija, astma, imunologija“ ir tinklaraštį „Alergijos ekspertas“, vadovauja UAB „Perspektyvos“ alergologijos klinikoms. Jai įteiktos LMA ir Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos premijos už mokslo populiarinimą. Gydytoja Rūta Dubakienė yra ir privačios alergologijos klinikos vadovė.

(Visited 3 times, 1 visits today)