Ronald Potter- Efron — Begydant piktas smegenis

pagal |

Ronald Potter- Efron — Begydant piktas smegenis

Nors psichoterapeuto Ronaldo Potterio-Efrono knygoje „Begydant piktas smegenis: kaip perpratus smegenis galima lengviau suvaldyti pyktį ir agresiją“ daugiausiai kalbama apie pyktį, joje galima daug sužinoti apie labai platų žmogiškųjų emocijų spektrą.

„Begydant piktas smegenis“ yra puikus žmogaus smegenų reakcija į emocijas tyrimas, koncentruotai pateikiantis supratimą, kaip žmogaus smegenys reaguoja į įšorės stimulus ir kaip žmogus gali jas perkvalifikuoti ir perimti pykčio kontrolę.

Ronaldo Potterio-Efrono knygoje yra aštuoni skyriai, apimantys platų temų sąrašą, pradedant bazinių biologinių ir psichologinių procesų, vykstančių smegenyse, apžvalgą ir, per emocines reakcijas bei pykčio priežasčių paaiškinimus judant link galimybės patobulinti savo smegenų nervų tinklą atremiant išorinius dirgiklius. „Begydant piktas smegenis“ duoda praktinius patarimus kaip atpažinti trigerius, išvengti neteisingo pasirinkimo ir išmokti empatijos.

Būsimam skaitytojui versta savęs paklausti – kaip elgiatės supykę:
Taip susijaudinate, kad jums sunkiai sekasi mąstyti?
Elgiatės impulsyviai, o vėliau gailitės dėl to, ką padarėte?
Negebate išklausyti kitų, nes esate pernelyg įsiaudrinę?
Taip įnirštate, kad vargiai kontroliuojate žodžius ir veiksmus?
Tol pykstate, kol pritvinkstate pagiežos?
Įsivaizduojate, kad dauguma žmonių yra priešiški jums?

Manote, kad šie žodžiai skirti kaip tik jums? Tada puikiai suprantate, kaip tai gali paveikti jūsų gyvenimą. Pykčio užvaldytos smegenys gali trukdyti dirbti, nuolat kelti įtampą bendraujant ir netgi žaloti jūsų sveikatą. Tačiau ar susimąstėte, dėl kokių priežasčių smegenys tampa piktos? Psichoterapeutas, socialinių mokslų daktaras, pykčio valdymo ekspertas Ronaldas Potteris-Efronas knygoje „Begydant piktas smegenis“ analizuoja, kaip, perpratus smegenis, galima lengviau suvaldyti pyktį bei agresiją.

Autorius savo veikale pateikia patrauklų paaiškinimą apie įvairių emocijų paskirtis, pateikia kontekstą, leidžiantį suvokti akademinį ir klinikinį jausmų tyrimą. Visa tai labai naudinga, bet didžiausia knygos „Begydant piktas smegenis“ vertė yra praktinių patarimų, kaip pakeisti nervų kelius, rinkinys, leidžiantis sąmoningai suprasti savo emocines reakcijas ir šitaip, išmokus, gauti galimybę savarankiškai modifikuoti ir emocinę, ir fizinę elgseną. „Treniruojant sąmonę jūs sugebėsite nuspėti artėjantį pyktį ir galėsit priimti sąmoningus prevencinius sprendimus, nelaukdami akimirkos, kai smegenys sužinos – jos yra piktos“, teigia Ronaldas Potteris-Efronas.

Iš anglų kalbos vertė Matas Geležauskas