Robert Harris — Konklava

pagal |

Robert Harris — Konklava


Intrigos ir nešvarios slapčiausio religinio ritualo paslaptys naujausiame Robert Harris romane „Konklava“. Kai žmogiškosios ambicijos ima konkuruoti su dieviškąją galia, įmanoma bet kas…

Kardinolas Lomelis jau kelerius metus svajojo apie pensiją ir ramybę, tačiau popiežius jį įtikino, kad ir jam, ir Vatikanui kardinolas vis dar labai reikalingas. Šiaip Lomelis yra geresnis vadybininkas nei dvasininkas, tad šis įvertinimas tik padidina jo nerimą, kad nukrypo nuo savo tikrųjų tikslų. Ar gali vadybininkas būti arti Dievo? Ar tapęs dekanu jis priartės prie Dievo?

Ir vieną dieną popiežius miršta. Už užrakintų Siksto koplyčios durų prasideda slapčiausi pasaulyje rinkimai. 118 kardinolų iš viso pasaulio netrukus atiduos savo balsus ir paaiškės naujas įtakingiausias dvasinis autoritetas žemėje. Lomelis, kaip kardinolų kolegijos dekanas, turės vadovauti konklavai. Ir tai ne tik skamba gąsdinančiai, tai iš tiesų sudėtingas darbas.

Šie vyrai – šventi, bet jie turi ambicijų ir visi jie – konkurentai. Praeis vos 72 valandos ir pakilus baltiems dūmams iš Siksto koplyčios kamino, pasaulis sužinos vardą to, kuriam lenksis ir kurio maldos bei užtarimas bus galingiausi.

Kas vyksta paslaptingoje ir intrigų kupinoje konklavoje? Kaip bendrauja kardinolai? Kokie netikėtumai įmanomi iki smulkiausių detalių suplanuotuose rinkimuose? Kaip jaučiasi tas, kuriam tenka vadovauti šiam kardinolų susirinkimui? Ar jis pats turi bent menkiausio noro tapti popiežiumi?

Religinės paslaptys ir nuo visuomenės akių slepiami ritualai visuomet traukė tiek rašytojų, tiek skaitytojų dėmesį ir žadino vaizduotę. Tad šįkart iš romanų „Enigma“ ar „Faterlandas“ pažįstamas autorius Robert Harris sukūrė išskirtinį pasakojimą apie didžiausių nutylėjimų apipintą reikšmingiausį religinį įvykį.

„Harrisas parašė jaudinančią, puikią knygą… Ji galėtų tapti katalikiška „Šėtoniškų eilių" versija“.
The New York Times Book Review

„Nuostabi… Harrisas neapvilia… Nesvarbu, ar jūs tikite Dievu, Bažnyčia, ar netikite, „Konklava“ jus tikrai sudomins“.
The Washington Post

Robert Harris (g. 1957 m.) – angų rašytojas. Anksčiau dirbo reporteriu BBC televizijoje. Rašytojo karjerą pradėjo rašydamas negrožinius kūrinius – istorinius ir žurnalistinius tyrimus, tačiau didžiausią populiarumą jam pelnė būtent istoriniai romanai. Yra parašęs dešimt tarptautinį pripažinimą pelniusių romanų, iš kurių šeši išleisti ir lietuvių kalba: „Faterlandas“, „Enigma“, „Pompėja“, „Imperium“, „Lustrum“, „Vaiduoklis“. Rašytojo knygos verčiamos į 37 kalbas. Pagal knygą „Vaiduoklis“ (The Ghost Writer) režisierius Romanas Polanskis sukūrė filmą.
R. Harris gyvena Kintberyje, Anglijoje, drauge su savo žmona.

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Malinauskas