Radhanatha Svamis — Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija

pagal |

Radhanatha Svamis — Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija

Knyga „Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija“ nuoširdžiai pasakoja apie jo žingsnius į savęs pažinimą, iš vidaus atskleidžia giluminius mistinių tradicijų slėpinius ir parodo, kokius sunkumus tenka įveikti siekiant vidinės harmonijos ir ryšio su dieviškuoju pradu.
Iš spalvingų gijų – nuotykių, mistinių patirčių, meilės santykių – Radhanatha Swamis suaudė nepaprasto ryškio memuarus „Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija“. Paskui jauną dvasios ieškotoją Ričardą Slaviną, ilgainiui virstantį pripažintu sielų vadovu, skaitytojas nueina tolimą kelią – nuo Čikagos priemiesčių iki Himalajų olų.

Per plauką vis išvengdamas mirties, mokydamasis iš tobuliausių jogų ir metai po metų žingsniuodamas piligrimų takais, radhanatha Svamis galiausiai prasiskverbia iki švenčiausio mistinės Indijos kultūros aukuro ir randa ilgai ieškotą meilę. Skaitydamas knygą „Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija“ greitai užsimiršti – taip pagauna su retu atvirumu pasakojama, tokia linksma ir kartu jaudinanti istorija.

Radhanatha Swamis gimė 1950 m. Čikagoje. Dar paauglys išsiruošęs į dvasines klajones po pasaulį, galiausiai atrado atsidavimo jogos kelią. Dabar mokydamas tos atsidavimo – bakhti – išminties keliauja po Aziją, Europą ir Ameriką, tačiau nemaža laiko praleidžia ir savojoje Mumbajaus (Indija) bendruomenėje.

Geri Radhanathos Swamio pažįstami stebisi, kaip nesavanaudiškai jis padeda kietiems artėti prie Dievo, be to, kaip lengva, paprasta ir smagu su juo bendrauti. Ir draugus, ir šiaip lankytojus įkvepia įgimtas Svamio kuklumas ir nenoras sau priskirti net akivaizdžius nuopelnus – paties suburtą klestinčią bendruomenę, pradėtas masinio skurstančių vaikų maitinimo ir pagalbos kritinėmis situacijomis programas, įsteigtas labdaros ligonines, ekologinius ūkius, mokyklas ir ašramus. Vieno iš gerbėjų žodžiais tariant, „laikydamas gyvenimą tarsi ištisiniu Dievo malonės srautu, Svamis niekada nepraranda žmogiškumo. jis toks paprastas ir visiems prieinamas, kad žmogus jauti – tereikia trupučio nuoširdžių pastangų, ir pačiam pavyks užčiuopti tą paslaptingą taką į vidinę ramybę ir Dievą.

„Skaitydamas keliauji kartu su autoriumi per svečias, puikiu stiliumi aprašytas šalis, kol atsiduri Indijoje; stebi autoriaus dvasinius ieškojimus, matai jį artėjant prie Dievo, semiesi neeilinės dvasinės patirties, kuria jis nuoširdžiai dalijasi. Šiai knygai skaitytojai neliks abejingi – jos dovanojami išmintis ir tikėjimas praturtins kiekvieną sielą.“
Prof. Jurgis Brėdikis, akademikas, kardiochirurgas, knygų autorius

Iš anglų kalbos vertė Saulius Dagys

(Visited 36 times, 1 visits today)