Peter Maas — Boso patiketinis

pagal |

Peter Maas — Boso patiketinis

1992 metų kovo mėnesį aukščiausio rango Amerikos mafijos narys sulaužė kraujo priesaiką tylėti ir davė parodymus prieš savo bosą Džoną Gotį.

 

Jis – Salvatorė (Semis Bulius) Gravanas, antras pagal rangą galingiausios šalyje Gambino organizuoto nusikalstamumo šeimos administracijos narys. Dėl stulbinančio Gočio gebėjimo išsisukti įvairiose valstijos bei federalinių teisėsaugos pareigūnų iškeltose bylose ir paneigti kaltinimus, neva jis yra mafijos vadeiva, spauda jį praminė „Nenugalimuoju Donu“. Tačiau Semis Bulius visa tai pakeitė.

 

Knygoje remiamasi daugybe su pačiu Gravanu praleistų valandų. Čia pateiktos paties Semio Buliaus pasakotos istorijos. Jos kaip niekuomet anksčiau veda mus į pačią slapčiausią ir giliausią Koza Nostros šventyklą – į pažemių pasaulį, kur vyrauja galia, godumas, išdavystė, melas, kartais netgi garbė, kur pasislėpusi visuomet tyko smurtinės mirties šmėkla. Tai pasaulis, apie kurį mes ne kartą esame skaitę ir girdėję tik iš tolo; dabar mums suteikta galimybė patiems patirti jį su visomis tikroviškomis ir žiauriomis smulkmenomis, tarytum patys jame dalyvautume.