Michael Winterhoff — Tironų mums nereikia

pagal |

Michael Winterhoff — Tironų mums nereikia

Palyginti su „Kodėl mūsų vaikai virsta tironais“, šioje knygoje yra du svarbūs dalykai, išplėtojantys mano tezes ir turintys žadinti viltį.
Aš pasakoju, kaip suaugusieji gali atpažinti, ar jų santykiai su vaiku nėra sutrikę, ir nurodau būdus, kaip rasti išeitį iš tokios padėties – kaip sutrikimus pašalinti.
Michael Winterhoff (Michaelis Vinterhofas, g. 1955) – vaikų ir jaunimo psichiatras ir psichoterapeutas, dviejų vaikų tėvas. Jo knyga „Kodėl mūsų vaikai virsta tironais“ (lietuvių kalba išleista 2011 m.) sukėlė tikrą atsiliepimų audrą Vokietijoje ir iki šiol nedingsta iš perkamiausių knygų sąrašų. Antroji knyga „Tironų mums nereikia“ tęsia nepaprastai aktualią elgesio su nevaldomais, egocentriškais, tironiškais vaikais temą.
Dr. Michaelis Winterhoffas šioje knygoje toliau gilinasi į tironiško vaikų elgesio priežastis. Sako, jog susitapatinti su vaiku – neteisinga ir netgi pavojinga; jog partneriškas požiūris į vaiką nesumažina susikalbėjimo problemų, priešingai – sukelia naujų ir žaloja vaiko psichiką. O tam, kad vaiko psichika galėtų normaliai vystytis, būtina ne tik besąlygiška tėvų meilė, bet ir sveikas protas, hierarchiniai santykiai ir disciplina.

Griežtai, tačiau ramiai ir argumentuotai autorius teigia: vaikui reikalingi tėvai ir auklėtojai, kurie ne tik myli. Jie turi dar ir suvokti, kad vaikai turėtų likti vaikais, o tėvai – protingesniais, labiau patyrusiais, sugebančiais vaikui duoti saugumą, ramybę ir vertybinę orientaciją patarėjais.

(Visited 13 times, 1 visits today)