Michael C. Reichert — Kaip užauginti sūnų

pagal |

Michael C. Reichert — Kaip užauginti sūnų

Psichologas Michael C. Reichert knygoje „Kaip užauginti sūnų: ryšio svarba auginant berniukus“ remiasi ilgamečiais tyrimais ir siūlo planą, kaip užauginti berniukus į stiprius ir atjaučiantis vyrus. Autorius bando sulaužyti tradicinius stereotipus, apie tai, koks turi būti „tikras vyras“.

Psichologinė vaikų ugdymo ir auklėjimo knyga „Kaip užauginti sūnų: ryšio svarba auginant berniukus“ visų pirma skirta tėvams, tačiau ją būtina perskaityti ir pedagogams, treneriams, auklėtojams bei visiems žmonėms, kurie dirba su vaikais. Per pastaruosius porą dešimtmečių buvo atlikta daugybė naujų tyrimų, kurie gerokai praplėtė žinias apie berniukų mąstymą ir jausmus.

Michael C. Reichert iš auklėjimo bando išguiti senovinį požiūrį, kad berniukai savo emocijas turi užgniaužti, būti stiprūs ir lengvai pakelti visus gyvenimo atnešamus sunkumus. Paprastai šios paradigmos apie berniukų auklėjimą provokuoja agresiją, destrukciją bei skatina vaikus užsisklęsti.

Michael C. Reichert vaikų ugdymo ir auklėjimo knygoje „Kaip užauginti sūnų: ryšio svarba auginant berniukus“ siūlo nuoseklias instrukcijas, kaip padėti berniukams ugdyti jų socialines ir emocines savybes.

Autorius ragina nuolat išklausyti vaikus, įtikinti, kad jų mintys visada yra girdimos. Taip pat psichologas skatina padėti berniukams užmegzti ryšį su mokytojais ir treneriais bei kitais žmonėmis, kurie yra svarbūs jų gyvenime. Be abejo, knygoje akcentuojama ir bendravimo skatinimo svarba bei patikinimas, kad vaikui nebūtina tapti „tikru vyru“ ir jam nereikia užgniaužti emocijų.

Trumpame aprašyme, kurį rasite ant knygos nugarėlės, leidinį rekomenduoja ir vaikų bei paauglių psichologė Kamilė Borkovskienė.

Michael C. Reichert – žymus psichologas, daugybę metų konsultavęs ir atstovavęs vaikus. Jis dirbo su nepilnamečiais, patekusiais į teisinę sistemą, vadovavo psichiatrijos grupėms ligoninėje, o taip pat savarankiškai vertėsi klinikine praktika. Michael C. Reichert yra Pensilvanijos universiteto berniukų ir mergaičių gyvenimo tyrimo centro įkūrėjas. Autorius parašė keletą populiarių knygų apie berniukų psichologiją bei jų auklėjimą.

Iš anglų kalbos vertė Audronė Jonikienė ir Karina Juodelytė-Moliboga

(Visited 33 times, 1 visits today)