Michael Bar-Zohar & Nissim Mishal — Mosadas. Svarbiausios Izraelio slaptosios žvalgybos misijos

pagal |

Michael Bar-Zohar & Nissim Mishal — Mosadas. Svarbiausios Izraelio slaptosios žvalgybos misijos

Michaelis Ben-Zoharas ir Nissimas Mishalis geriau nei bet kas kitas pažįsta Izraelio politikos virtuvę. Pirmasis jų – ilgametis politikas ir Izraelio įkūrėjo Davido Ben-Guriono biografas, antrasis – žymus šios šalies žurnalistas. Knyga „Mosadas. Svarbiausios Izraelio slaptosios žvalgybos misijos“ yra jų profesionalaus bendradarbiavimo vaisius, pasakojantis apie mitais apipintos slaptosios tarnybos veiklą.

Nuo pat įkūrimo Mosadas laikomas ne tik dešiniąja Izraelio valdžios ranka. Dažnai ši tarnyba tituluojama geriausia žvalgybos organizacija pasaulyje. Knygos puslapiuose Ben-Zoharas ir Mishalis leidžiasi tyrinėti daugiau nei šešių dešimtmečių Mosado istoriją. Jie pakelia uždangą, už kurios – pavojingos, įtemptos ir autentiškos istorijos bei svarbiausios šios tarnybos įgyvendintos misijos.

Knygos autorių pasakojami siužetai nenusileidžia „Misija: neįmanoma“ ir kitiems dėmesį prikaustantiems veiksmo filmams. Kaip Mosadas sugavo nacių funkcionierių Adolfą Eichmaną? Kaip buvo susidorota su Irano branduolinės pramonės mokslininkais? Kokia veikla Mosadas užsiėmė Sirijoje? Jei jus domina šnipų istorijos ir žvalgybos agentūrų veikla, „Mosadas. Svarbiausios Izraelio slaptosios žvalgybos misijos“ turi atsidurti jūsų knygų lentynoje. Tai tikrais faktais ir dokumentine medžiaga pagrįsta knyga, verta trilerio titulo.

Michaelas Bar-Zoharas ir Nissim Mishalis detalizuoja kiekvieną Mosado misiją. To pagrindas – daugybė interviu su šalies lyderiais ir pačiais žvalgybininkais. Jie herojiškai atgyja knygos puslapiuose – jie rizikuoja viskuo, kad įvykdytų net beprotiškiausias užduotis. Keliantis baimę priešams tiek savo fiziniu pasirengimu, tiek psichologiniu charakteriu – tokį Mosadą skaitytojui pristato knyga „Mosadas. Svarbiausios Izraelio slaptosios žvalgybos misijos“.

Michaelas Bar-Zoharas (g. 1938) – Izraelio istorikas, rašytojas ir politikas. Socialdemokratinei Izraelio Leiboristų partijai priklausantis vyras ne kartą buvo išrinktas Kneseto nariu, o prieš tai Paryžiaus universitete apgynė politikos mokslų daktaro laipsnį. Tarp jo parašytų knygų – pirmojo Izraelio ministro pirmininko Davido Ben-Huriono biografija, Bulgarijos žydų Antrojo pasaulinio karo metų istorija, apybraižos apie Izraelio saugumo tarnybas.

Nissimas Mishalis – vienas žinomiausių Izraelio televizijos žurnalistų. Baigęs politikos mokslų magistrantūrą, įsidarbino šalies nacionalinėje televizijoje, dirbo politikos reporteriu, korespondentu Vašingtone, o galiausiai tapo televizijos generaliniu direktoriumi. Švenčiant Izraelio valstybės penkiasdešimtmetį ir šešiasdešimtmetį, jis parašė dvi knygas apie šalies istoriją, kurios buvo išverstos ir į užsienio kalbas.