Mariette Lindstein — Rūko sala

pagal |

Mariette Lindstein — Rūko sala

Serija: „Sofia Bauman #1“.

Švedų autorė Mariette Lindstein buvo įkliuvusi į scientologijos sektą, iš kurios nebuvo lengva ištrūkti. Savo asmeninę patirtį ji panaudojo kurdama trilerį „Rūko sala“, kuris žaibiškai išpopuliarėjo ir pelnė geriausio debiutinio kriminalinio romano prizą savo šalyje.

Sektos į savo gretas dažniausiai įtraukia jaunus ir pažeidžiamus žmones. Tokia buvo ir Sofija, nutraukusi santykius su draugu, patyrusi nemalonų jo kerštą ir nežinanti, ką daryti su savo gyvenimu. Ji lengvai susidomi naujojo amžiaus judėjimo „Via Terra“ paskaita. Organizacija atrodo iš tiesų patraukliai. Jie skatina atsikratyti streso, gyventi sveikiau, sportuoti, valgyti sveiką maistą – nieko pavojingo. Be to, vadovas Francas Osvaldas apgaubia Sofiją maloniu asmeniniu dėmesiu.

Sofija sulaukia pasiūlymo apsilankyti pagrindinėje organizacijos atstovybėje, įsikūrusioje Rūko saloje ir susižavi aplinka. Įspūdingas namas, nuošali vieta, problemos lieka kažkur toli, čia draugiški žmonės ir sklandžiai besivystantys santykiai su Francu. Visa tai užburia Sofiją. Moteris nesunkiai priima pasiūlymą padirbėti bibliotekoje, tačiau tapusi nuolatine gyventoja pradeda pastebėti nerimą keliančius dalykus.

Mėnesiai bėga ir Sofija supranta, kad viduje organizacija tikrai ne tokia, kokia apsimeta prieš išorinį pasaulį. Čia gausu taisyklių ir apribojimų, už kurių pažeidimus baudžiama žiauriai. Aplink dvarą išdygsta elektrinė tvora, gyventojai negali naudotis telefonais, visur prikaišiota kamerų ir nelieka jokios galimybės susisiekti su žemynine Švedijos dalimi.

Trilerio „Rūko sala“ siužetas pradeda vystytis pamažu, vėliau įtampa auga ir neleidžia atsikvėpti iki paskutinio puslapio. Mariette Lindstein pati patyrusi sektos įtaką, atvirai parodo, kaip lengva įsitraukti ir kaip sunku nutraukti ryšius.

Mariette Lindstein (g. 1958 m) – švedų autorė. Jau nuo mažų dienų ji mėgo pasakoti istorijas, kurias spausdino paauglių žurnalai. Baigusi mokyklą rašytoja norėjo tapti žurnaliste, deja, įsitraukė į scientologų sektą, kurios nare buvo daugybę metų. Jos patirtis, prieš pat pabėgant, primena trileryje „Rūko sala“ aprašytas situacijas, kurias teko išgyventi ir pagrindinei veikėjai. Šiandien autorė užsiima švietėjiška veikla ir pasakoja apie sektų skleidžiamus pavojus.

Iš švedų kalbos vertė Kristina Janulytė

(Visited 14 times, 1 visits today)