Marc Brackett — Leidimas jausti

pagal |

Marc Brackett — Leidimas jausti

„Leidimas jausti. Išlaisvinkime emocijų galią, padėkime savo vaikams, sau ir visuomenei klestėti“ psichologinė knyga, kuri bus naudinga tėvams, pedagogams, vadovams ir visiems žmonėms, kuriems rūpi jų psichologinė gerovė. Profesorius Marc Brackett pasakoja apie emocinį intelektą ir koks jis svarbus tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Šiandien visų amžiaus žmonių psichinė savijauta yra pritrenkiamai prasta. Marc Brackett gali paaiškinti, kodėl taip yra. Taip pat jis gali parodyti būdus, ką mes galime pakeisti.

Profesorius teigia, kad jausmai yra tam tikra informacijos forma. Tai tarsi naujienų pranešimai iš mūsų psichikos, siunčiantys žinią, apie tai, kas vyksta unikaliame asmenyje ir kaip jis reaguoja į vidinius ar išorinius įvykius. Žmogus turi prieiti prie šios informacijos ir išsiaiškinti, ką ji sako, todėl emocijų slopinti ir gėdytis nereikia. Tačiau būtina jas išnaudoti savo gerovei.

Psichologinė patarimų knyga „Leidimas jausti. Išlaisvinkime emocijų galią, padėkime savo vaikams, sau ir visuomenei klestėti“ apjungia mokslą, aistrą ir įkvėpimą. Per daug vaikų ir suaugusiųjų kenčia ir gėdijasi savo jausmų. Tačiau taip neturėtų būti. Autoriaus gyvenimo tikslas yra pakeisti tokį nusistatymą, o ši knyga parodo, kaip tą padaryti.

Marc Brackett yra Jeilio Emocinio intelekto centro įkūrėjas ir Jeilio universiteto Vaikų studijų centro profesorius. 25 metus tyrinėdamas emocijas jis sukūrė veiksmingą sistemą RULER, kuri gali ženkliai pagerinti vaikų ir suaugusiųjų gyvenimą. Paprastai emocijos trukdo mūsų sėkmei ir gerovei, tačiau jas įmanoma panaudoti protingiems tikslams!

Pirmoje dalyje autorius supažindina su emociniu intelektu, o tada pristato naudingą įrankį RULER – Recognize, Understand, Label, Express, Regulate (atpažinti, suprasti, pažymėti, išreikšti, reguliuoti). Kiekvienam įgūdžiui skirta po skyrių.

RULER mažina stresą ir perdegimo sindromą. Sistema diegiama mokyklose ir akivaizdžiai gerina psichologinį šių įstaigų klimatą bei mokinių akademinius pasiekimus.

Knyga „Leidimas jausti“ – autoriaus noras pasaulį supažindinti su savo ilgamečio darbo rezultatais.

Marc Brackett – Jeilio universiteto Vaikų studijų centro profesorius, emocinės gerovės mokslininkas. Autorius paskelbė daugiau nei šimtą mokslinių straipsnių apie emocijų ir emocinio intelekto įtaką akademiniams rezultatams, santykiams, kūrybiškumui, sveikatai ir sprendimų priėmimui. Už savo veiklą Marc Brackett sulaukė ne vieno apdovanojimo.

Iš anglų kalbos vertė Giedrė Bacevičienė