Lisa Wingate — Kol nepriklausėme jums

pagal |

Lisa Wingate — Kol nepriklausėme jums

„Kol nepriklausėme jums“ – tikrais įvykiais paremtas amerikiečių autorės Lisos Wingate romanas, pasakojantis nepaprastai jautrią vienos šeimos, pakliuvusios į vaikų grobikų pinkles, istoriją. Visą Ameriką sudrebinę įvykiai atskleidžiami su meistriška įtaiga, širdį veriančiu jautrumu ir intriga, kurios dar ilgai negalėsite pamiršti.

1939-ieji. Jaukus gyvenamasis laivelis Memfyje, Misisipėje gausiai Fosų šeimai atstoja namus. Čia tėvai kartu su penkiais vaikais gyvena apsupti meilės, juoko ir rūpesčio vieni kitais. Tačiau šis idiliškas paveiksliukas sugriūna vos per vieną akimirką. Prireikus mamą skubiai išvežti į ligoninę, tėtis palieka vaikus vienus, patikėjęs priežiūrą vyriausiajai dukteriai – dvylikos metų Rilei. Niekas negalėjo pagalvoti, kad vieni palikti vaikai taps piktų kėslų turinčių nepažįstamųjų grobiu. Vidury nakties įsiveržę vyrai pagrobia Fosų atžalas ir nuveža į Tenesio vaikų namų prieglaudą. Netrukus paaiškėja, kad pažadai grąžinti vaikus tėvams tėra melas. Rilė deda visas pastangas, kad broliai ir seserys nebūtų išskirti, tačiau nuo šiol viską lemia žiaurioji prieglaudos direktorė Džordžija Tan.

Dabartiniai laikai. Pietų Karolinoje, Aikene gyvenanti Eiverė Staford mėgaujasi sėkme. Turtingoje šeimoje augusi Eiverė dabar džiaugiasi prokurorės karjera ir kartu su išvaizdžiu sužadėtiniu planuoja svajonių vestuves. Grįžusi padėti tėčiui atsigauti po ligos, ji sutinka žmogų, kuris sudrebina jos rožinį pasaulį. Ką ilgus metus slėpė jos šeima? Ar pavyks Eiverei atskleisti tamsias praeities paslaptis? Ar tai, ką ji sužinos, sugniuždys, ar atvirkščiai – išlaisvins?

Šis neįtikėtinas, tikrais faktais paremtas pasakojimas šokiruos, sujaudins, privers pasibaisėti ir nuolatos stebėtis, be to, leis sužinoti daugiau apie Memfyje veikusį vaikų grobimo tinklą. Knygoje aprašyta Džordžija Tan – realus asmuo. Ji vadovavo įvaikinimo organizacijai, grobusiai vaikus iš neturtingų šeimų ir pardavinėjusiai pasiturintiesiems. Kartu tai ir talentingai sukurta istorija, kviečianti pasvarstyti, kas esame, koks mūsų tikslas, kokia atradimų ir praradimų kupina kelionė mūsų laukia ir kur gali nuvesti širdies balsas.

„Viena geriausių metų knygų… Neįmanoma atsilaikyti šio arti tobulumo sukurto romano traukai.“

The Huffington Post

„Wingate istorijas pasakoja virtuoziškai, ir jus įtrauks jos atskleidžiamas siaubingas ir širdį geliantis Džordžijos Tan istorinis palikimas.“

„Lisa Wingate istorijas moka pasakoti tiesiog meistriškai.“

Booklist

Lisa Wingate (g. 1965 m.) – amerikiečių rašytoja, parašiusi daugiau nei 20 romanų ir sulaukusi populiarumo ne tik JAV, bet ir kitose pasaulio šalyse. Jos knygos išverstos į daugiau nei 35 kalbas. Nominuota daugybei apdovanojimų ir ne vieną jų pelniusi rašytoja didžiausios sėkmės pasiekė tikrais įvykiais paremtu kūriniu „Kol nepriklausėme jums“. Romanas parduotas daugiau nei milijono egzempliorių tiražu, ilgiau nei metus išsilaikė New York Times bestselerių sąraše, o 2017 metais Goodreads skaitytojų išrinktas tų metų geriausiu istoriniu romanu.

Nors kurti istorijas Lisa Wingate mėgo nuo pat tada, kai pradėjo lankyti mokyklą, už paskatinimą yra dėkinga savo pirmos klasės mokytojai, kuri pasakė, kad tikisi Lisos vardą vieną dieną perskaityti žurnale. Tai mažąją Lisą nepaprastai sujaudino. Svajonė vieną dieną tapti rašytoja ją lydėjo visą gyvenimą, tačiau kryptingai to siekti pradėjo gerokai vėliau. Baigusi koledžą, Lisa Wingate ištekėjo, dirbo žurnalistinį darbą, vėliau susilaukė pirmagimio sūnaus. Ir vieną dieną, leisdama laiką su savo sūneliu ir senele, ji išgirdo senelės gyvenimo istoriją, kuri įkvėpė sukurti pirmąjį romaną. Šiuo metu Lisa Wingate, 2 sūnų mama, gyvena ir kuria Teksase.

„Kiekvienai istorijai įkvėpimo semiuosi iš gyvenimo, ir tik vėliau, jau rašydama leidžiuosi į atradimų kupiną kelionę. Niekada nežinau, kaip istorija plėtosis, kaip baigsis, kuo taps personažai, kol paskutiniai žodžiai dar nėra parašyti. Nors, kaip rašytojos ir žmogaus, mano širdis visuomet linksta prie laimingų pabaigų. Aš manau, kad mūsų visų pašaukimas yra suteikti šį tą gero pasauliui, įkvėpti ir pakylėti, nuspalvinti drobę naujomis spalvomis.“

Lisa Wingate

(Visited 71 times, 1 visits today)