Lina Simutytė — Miesto šventė

pagal |

Lina Simutytė — Miesto šventė

„Miesto šventė” – pirmasis jaunosios kartos prozininkės Linos Simutytės apsakymų rinkinys. Autorės pasakojimo stilius traukia gilyn ir prikausto dėmesį nenutrūkstančia minties įtampa. Knygoje „Miesto šventė” nevengiama matyti tikrovės ir asmenų tarpusavio santykių tokių, kokie jie yra, pamažu išlukštenant paviršinius kasdienybės sluoksnius, parodant sudėtingą žmogaus psichologiją. Seksualinės patirtys, būsenų refleksijos, gyvenimo prasmės pajautos dera su popkultūros ženklais, o nenorminė leksika – su vaizdingais palyginimais.

„Teatro ir kino žmonės gal kiek nulius – labai perspektyvia vadinta dramaturge ir scenariste kol kas renkasi ne sceną, ne ekraną, o literatūrą. Ne dramą, o prozą. Bet turbūt svarbiausia, kad ji renkasi kalbą, pasakojimą, istoriją. Išmoningi siužetai, sklandi apsakymų dramaturgija – turbūt iš profesionalių kino dramaturgijos studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Visa kita – kalbos (ir saiko) jausmas, nuolatinis galynėjimasis su sakiniu, pastanga kurti savąjį stilių – iš ten, ką vadiname talentu. Tai yra jauna ir labai perspektyvi proza. Tai „Miesto šventė”, kurioje visos šventės seniai pasibaigusios, o gyvenimas vis dar tęsiasi.”

MINDAUGAS NASTARAVIČIUS, POETAS, DRAMATURGAS

„Pirmoji Linos Simutytės knyga parašyta taip brandžiai, kad vadinti autorę debiutante neapsiverčia liežuvis. Ritmingai alsuojanti, vadinasi, gyva „Miesto šventės” proza supinta iš subtiliausių jausenų, santūraus, veikiau tik numanomo dramatizmo ir itin tikslių detalių… Skaitai ir mėgaujiesi.”

VIDAS MORKŪNAS. PROZININKAS. POETAS, VERTĖJAS

„Šis apsakymų rinkinys man primena Muminuko tėčio rastą Burtininko skrybėlę – į ją patekę daiktai, žmonės ir siužetai stebuklingai, beveik neatpažįstamai pasikeičia, bet jų tikroji esmė, jų šerdis išlieka, ji išgryninama ir atsiveria skaitytojui visu savo magišku keistumu.”

MARIUS BUROKAS, POETAS, VERTĖJAS. LITERATŪROS KRITIKAS