Kristina Ohlsson — Mumijos mįslė

pagal |

Kristina Ohlsson — Mumijos mįslė

Švedų autorės Kristina Ohlsson knyga „Mumijos mįslė“ – paskutinė trilogijos dalis apie drąsuolį Herbertą ir jo geriausią draugę Selę. Linksma ir intriguojanti serija yra skirta 8-12 metų vaikams.

Pirmoje trilogijos dalyje „Zombių karštinė“ Herbertas Eldsaloje ėmė pastebėti keistus dalykus ir su savo drauge bandė išsiaiškinti, kas dedasi miestelyje – galbūt teks visus gyventojus gelbėti nuo zombių atakos! Antroji dalis „Vilkolakio paslaptis“ ir vėl mažuosius skaitytojus suvedė su pamiltais herojais. Tą kartą miesteliui grėsmę kėlė jau ne zombiai, o vilkolakiai besislepiantys miške. Kas gi drąsiųjų veikėjų laukia kvapą gniaužiančioje „Mumijos mįslėje“?

„Mumijos mįslė“ prasideda vieną niūrią naktį, kuomet lietus pylė kaip iš kibiro. Eldsalos gyventojai išgirdo baugų dundesį. Vėliau po visą miestelį pasklido nepakenčiamas dvokas. Herbertas su bičiule Sele išsiruošia ieškoti šių naktinių keistenybių priežasties ir pievoje suranda atsiradusią didžiulę smegduobę. Lyg neįprastų nutikimų būtų maža, netrukus paaiškėja, kad kapinėse guli atidengti du karstai, o negyvėliai kažkur išgaravo. Herbetas su Sale netrunka suvokti, kad dingę numirėliai yra susiję su smegduobėje aptiktu rūsiu, o miesteliui ir vėl gresia milžiniškas pavojus. Šį kartą išgelbėti Eldsalą bus labai sunku, o gal net ir visai neįmanoma!

Kristina Ohlsson trilogija yra ne vien linksmų nuotykių istorijų vaikams rinkinys. Jose taip pat nagrinėjami ir veikėjų ryšiai su aplinkiniais, savęs suvokimas, žingeidumas, draugystė, drąsa.

Kristina Ohlsson yra viena labiausiai vertinamų vaikų autorių Švedijoje. Autorė parašė ne vieną knygą jaunimui. Taip pat Kristina Ohlsson sukūrė keletą Švedijoje populiarų detektyvų su skaitytojų pamėgtais veikėjais Fredrika Bergman ir Martinu Benneriu. „Mumijos mįslė“ kartu su ankstesnėmis trilogijos dalimis yra pirmieji autorės bandymai rašyti vaikams. Ši serija buvo palankiai sutikta tiek Švedijoje, tiek užsienio šalyse.

Autorė gimė 1979 metais. Kristina Ohlsson yra politologė, ne vienus metus dirbo antiteroristinių operacijų karininke Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje, taip pat Švedijos saugumo tarnyboje bei Švedijos Užsienio reikalų ministerijoje, dėstė Švedijos gynybos universitete. Nuo 2012 metų yra atsidėjusi tik knygų rašymui. 2012 metais autorė gavo Pietų Švedijos detektyvų rašytojų premiją, o 2017 metais – „Crimetime Specsavers“ premiją už detektyvinę literatūrą vaikams. Šiuo metu rašytoja gyvena Stokholme.

Iš švedų kalbos vertė Mantas Karvelis