Kristin Hannah — Nakties kelias

pagal |

Kristin Hannah — Nakties kelias

Aštuoniolika metų Džudė nepaisė savo poreikių, o tik vaikų – dvynių Mijos ir Zako. Jie užaugo linksmi ir laimingi. Kai jų draugiškoje bendruomenėje atsiranda Aleksė, niekas taip nesidžiaugia, kaip Džudė. Aleksė našlaitė, narkomanės dukra, tamsios praeities. Ji greit tampa geriausia Mijos drauge. Zakas įsimyli Aleksę, ir visi trys tampa neišskiriami. Džudė džiaugiasi visais trim vaikais ir juos myli. Ji daro viską, kad šie būtų saugūs. Tai visada buvo lengva. Sunkumai prasidėjo aukštesnėse klasėse. Paaugliai veržiasi į laisvę. Džudė sutrinka. Niekas nėra saugus. Kiekvieną kartą, kai vaikai išeina iš namų, jai neramu.
Karštą vasaros naktį išsipildo baisiausi jos nuogąstavimai. Vienas sprendimas apvers jų gyvenimus aukštyn kojom. Įvyksta nelaimė, griūna gyvenimo idilė, bendruomenės vienybė. Visi reikalauja teisingumo. Apkaltinama Aleksė. Akimirksniu šeima suskaldoma, Aleksė viską praranda. Vėliau visi jaus tos vienos nakties padarinius ir turės rasti būdą viską pamiršti arba drąsos atleisti. Kai Aleksė grįžta vyresnė ir protingesnė, Džudei reikia apsispręsti, ar likti sugniuždytai, ar atleisti ir Aleksei, ir sau.
Kristin Hannah (g. 1960) – labai populiari amerikiečių rašytoja, lietuvių skaitytojams pažįstama iš knygų Prie Mistiko ežero, Angelo krioklys, Iš meilės, Žiemos sodas. Visi jos kūriniai – bestseleriai. Ji yra pelniusi daug literatūrinių apdovanojimų, tarp jų – Golden Heart, Maggie, skaitytojų premijų.