Kotryna Cikanauskienė — Augalinė mityba. Kaip maitintis žaliai Lietuvoje?

pagal |

Kotryna Cikanauskienė — Augalinė mityba. Kaip maitintis žaliai Lietuvoje?

Blaivus protas – itin vertinama savybė. 
Tačiau kalbėdami apie mitybą kažin ar klausiame savęs, ar protingai renkamės maistą. 
Dažnai svarbesni tampa kiti kriterijai – skonis, produkto išvaizda, mūsų pačių įpročiai ar kaina.
Protingas valgymas – tai mitybos sistema, pritaikyta valgytojo fiziologiniams poreikiams, psichologinėms savybėms ir ekonominėms galimybėms. Tai tikrai sveikatinanti mityba be kenksmingų produktų ir jų derinių. Minėdama psichologines savybes pirmiausia turiu galvoje pripratimą prie tam tikrų žalingų produktų ir sąmoningą tokios priklausomybės atsikratymą. Nepaisant esamos finansinės padėties žmogus turi galėti įpirkti tokį maistą. Taigi protingas valgymas – mus sveikatinantis ir praktiškai kasdien taikomas mitybos būdas. 
Šia knyga noriu supažindinti skaitytojus su esminiais tokios mitybos principais ir paskatinti sąmoningai apsvarstyti bent kai kuriuos, regis, savaime suprantamus dalykus. Mano ir daugybės kitų žmonių patirtis rodo, kad neretai tai tiesiog mūsų kultūros įskiepyti įpročiai, kurie labiau trukdo ir apsunkina, nei padeda siekti savų tikslų. Kas įprasta, nebūtinai naudinga, todėl visada verta gebėti atverti protą naujoms, neįprastoms mintims ir praktikoms.
Maitinkitės protingai, jei ne dėl didelių užmojų, tai dėl savo sveikatos ir piniginės. Pastaroji papilnės, o pasitaisius sveikatai nebereikės pirkti daugumos vaistų, papildų ir vitaminų, įvairių tepalų, kremų, be to, tikėtina, kad rečiau lankysitės pas gydytojus – taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko malonesniems užsiėmimams.

(Visited 23 times, 1 visits today)