Jonas Liniauskas — Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė

pagal |

Jonas Liniauskas — Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė

Jono Liniausko knyga vaikams „Suvyniota diena, arba kokio dydžio būna didelė meilė“ – tai jau trečioji istorija apie bebriuką Bartą ir jo draugus – voverytę Emiliją, ežiuką Petriuką ir kitus miško gyventojus.

Visi veikėjai atrodo tarsi atėję iš tikro gyvenimo: jie draugauja, pykstasi, dirba, žaidžia ir kalbasi visai taip, kaip ir vaikai su savo draugais. O Bartas apie savo nuotykius pasakoja taip, kaip moka pasakoti tiktai vaikai – aš pats girdėjau. Perskaitęs tikrai atpažinsi savo sesutę, draugą, kaimyną, o gal ir pats save. Prie upelio pasiklausysi, kokias būtas ir nebūtas istorijas tau pasakoja vandens čiurlenimas ir paukščių balsai. O kur dar mamos bebrienės pasakojimai apie bebrų kilmę ir visos giminės gyvenimą!..

Apie autorių

Jonas Liniauskas gimė 1955 m. vasario 12 d. Pabradėje, studijavo Vilniaus universitete, dirbo keleto žurnalų redakcijose. Dabar Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas.

Jonas Liniauskas yra daugelio dainų tekstų, libretų autorius, taip pat mėgstamas vaikų rašytojas, kurio kūriniams būdingas šmaikštus humoristinis pasakojimas ir gilus gamtos pasaulio pažinimas.

Lietuvių mažiesiems skaitytojams žinoma jo eiliuota „Paukščių abėcėlė“, o „Oranžinis čiulptukas, arba Mano pirmas sandėris“ ir „Maža tamsa, arba Augimo nerimas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus buvo pripažintos geriausiomis metų knygomis mažiausiems skaitytojams.