Jojo Moyes — Išdalintos žvaigždės

pagal |

Jojo Moyes — Išdalintos žvaigždės

Nauja „New York Times“ bestselerių autorės Jojo Moyes knyga „Išdalintos žvaigždės“ nukels skaitytoją į Jungtines Amerikos Valstijas Didžiosios depresijos metais. Tai nepaprasta istorija apie penkias moteris tapusias raitosiomis Kentukio bibliotekininkėmis. Moterų draugystė, ištikimybė, laisvės pojūtis – tik kelios romane „Išdalintos žvaigždės“ nagrinėjamos temos.

Alisa Rait nori kuo greičiau pabėgti iš niūrių tėvų namų. Ilgai negalvojusi ji išteka už išvaizdaus amerikiečio Beneto van Klivo. Tačiau greitai paaiškėja, kad nedidelis Kentukio miestelis atrodo toks pat klaustrofobiškas kaip namai, ypač kai tenka gyventi su valdingu, nesugyvenamo charakterio vyro tėvu. Išgirdusi kvietimą prisidėti prie Eleonoros Ruzvelt iniciatyva kuriamos keliaujančios bibliotekos, Alisa nedvejoja ir entuziastingai čiumpa galimybę. Bibliotekos tikslas yra gabenti knygas nuošaliose ir sunkiai pasiekiamose vietose gyvenantiems žmonėms.

Miestelio bibliotekininkė Mardžorė yra mažai kalbanti, savarankiška moteris, kuri niekada neleis vyrams savęs stumdyti ir vadovauti. Alisa lengvai susidraugauja su Mardžore ir jos kartu su dar keliomis miestelio moterimis tampa raitosiomis Kentukio bibliotekininkėmis.

Tai, ką išgyvena herojės ir jų mylimi vyrai, tampa nepamirštama ištikimybės, teisingumo, žmogiškumo ir aistros drama. Šios didvyriškos moterys nepaiso tradicinių stereotipinių suvaržymų, siekia laisvės. Raitųjų bibliotekininkių darbas nelengvas, kelyje dažnai tyko pavojus, bet Alisa su draugėmis nuoširdžiai atlieka savo užduotį: neša knygas niekada jų neturėjusiems žmonėms, dovanoja žinias, kurios pakeis gyvenimus.

Keliaudamos bibliotekininkės atranda draugystę bei galimybę gyventi laisvą, nesuvaržytą gyvenimą.

„Išdalintos žvaigždės“ yra pagrįstas tikrais istoriniais faktais. Romanas vietomis juokingas, vietomis gniaužia širdį, bet šiam epui lemta tapti modernia klasika.

Jojo Moyes gimė 1969 metais. Rašytoja laimėjo žurnalo „The Independent“ stipendiją ir studijavo žurnalistiką City Universitete. Vėliau, sėkmingų studijų dėka, dešimt metų dirbo tame pačiame „The Independent“ žurnale. Nuo 2001 metų autorė atsidėjo vien romanų rašymui. Šiuo metu ji yra sukūrusi daugiau nei penkiolika knygų. Daugelis greitai tapo pasauliniais bestseleriais. 2016 metais pagal vieną populiarų Jojo Moyes romaną „Aš prieš tave“ pastatytas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Emilia Clarke, daugeliui pažįstama iš garsaus serialo “Sostų karai”.

Iš anglų kalbos vertė Renata Petrylaitė