John Wiseman — Išlikimo vadovas. Kaip išgyventi laukinėje gamtoje, bet kokiame klimate, sausumoje ar vandenyje

pagal |

John Wiseman — Išlikimo vadovas. Kaip išgyventi laukinėje gamtoje, bet kokiame klimate, sausumoje ar vandenyje

Kaip elgtumeisi tropiniame miške, jei draugui įkąstų nuodingas vabzdys ar gyvatė? Ar žinotum, kokio maisto ir kur ieškoti dykumoje? Ar mokėtum išsirinkti gerą peilį ir žinotum, kaip ir kada palikti laivą? „Išlikimo vadovas“ žino atsakymus į šiuos ir galybę kitų klausimų, nuo kurių gali priklausyti tavo gyvybė.

Perskaitę šia knyga sužinosite:
– Kaip išnaudoti viską, ką randi gamtoje;
– Kaip patraukti dėmesį, kad gelbėtojai tave surastų;
– Kaip rasti kelią nežinomoje teritorijoje, kad sugrįžtum į civilizaciją, kai nebėra vilties sulaukti gelbėtojų;
– Kaip apsieiti be jokių žemėlapių ar kompasų;
– Kaip tausoti sveikatą;
– O susirgus ar susižeidus, kaip mokėti gydytis ar padėti kitiems.

Atsidūrę ekstremalioje situacijoje, bet kokį turimą daiktą galite laikyti dovana. Be jokios įrangos neturėtumėte jaustis kaip be rankų, nes visada galite pasitelkti įgūdžius bei patirtį. Tačiau tiems įgūdžiams ir patirčiai nevalia leisti apdulkėti, todėl privalu nuolat gilinti turimas žinias.

Apie išlikimo įgūdžius galvokite kaip apie piramidę, kurios pagrindas – troškimas išgyventi. Vienas piramidės laiptelis yra žinios. Jos suteikia pasitikėjimo ir išsklaido baimes (Žinių įgysite perskaitę šią knygą). Kitas laiptelis – patirtis: įgūdžių išsiugdymas bei tobulinimas. Piramidę užbaikite išgyvenimo įrankiais. Sujunkite troškimo išgyventi instinktą su žiniomis, patirtimi bei įrankiais – ir būsite pasirengę bet kam.

(Visited 35 times, 1 visits today)