Jo Nesbø — Tarakonai

pagal |

Jo Nesbø — Tarakonai

ANTRASIS DETEKTYVO HARIO HŪLĖS SERIJOS ROMANAS.

Norvegijos ambasadorius Tailande randamas negyvas Bankoko viešnamy. Inspektorius Haris Hūlė išsiunčiamas iš Oslo pasirūpinti, kad skandalingo fakto aplinkybės neiškiltų aikštėn.
Tačiau atvykęs į įvykio vietą jis pamato, jog tai anaiptol ne atsitiktinė, įprasta žmogžudystė. Jos priežastys glūdi gerokai giliau, nei regi akis, ir veda kur kas toliau, nei apsilaupiusios viešnamio sienos. Kitaip tariant, Hūlė supranta, kad kiekvienam tarakonui, šmirinėjančiam viešbučio kambary, tenka šimtai kitų, besislepiančių už pastato sienų. Supamas niekad nenutylančio eismo triukšmo Hūlė klaidžioja Bankoko gatvėmis — mirga go-go barai, mainosi šventyklos, svaigina opijaus rūsiai — ir stengiasi iš paskirų dalelių sulipdyti ambasadoriaus gyvenimo bei mirties istoriją. Nors niekas jo neprašė ir niekas to nenori — net pats Haris.
Kūrinio pasaulis tamsus ir šaltas, kaip ir dera pagal šiaurietiškojo noir žanro taisykles — toks pats, kaip ir žmogaus širdis. Tačiau svarbiausia — magija, kurią Nesbø kuria, žaisdamas šiomis taisyklėmis…

Chicago Tribune
Nuostabu… populiariausias tarp ankstyvųjų [Nesbø] romanų, jame šaltu
žvilgsniu žvelgiama į kai kurių išeivių europiečių gyvenimo tikrovę Azijoje.

The Irish Independent
Autoriaus valia personažui atsidūrus visiškai ne norvegiškoje aplinkoje, pasirodo, kad vaizdingai perteikta slogi Bankoko ir Tailando nuotaika — tai natūrali Hario Hūlės būsena.

The Independent