Harlan Coben — Vaikis iš miško

pagal |

Harlan Coben — Vaikis iš miško

„The New York Times“ bestselerių viršūnėse nuolat matomas amerikiečių autorius Harlan Coben kas kartą nustebina įtemptu ir originaliu trileriu. „Vaikis iš miško“ pasakoja apie paslaptingą vyrą, kuris bando išaiškinti mįslingus paauglių dingimus ir užbėgti už akių įvykiams su negrįžtamomis pasekmėmis.

Vaildas yra paslaptis net sau pačiam. Prabėgo bene trisdešimtmetis nuo tada, kai jis buvo rastas miške. Vienas, apleistas, be prisiminimų. Policija ilgai ieškojo Vaildo artimųjų, kol galiausiai pasidavė, o berniukas buvo įtrauktas į negailestingą globos sistemą. Šiandien Vaildas vis dar nežino savo kilmės ir vėl gyvena gamtos apsuptyje bei vengia bereikalingo bendravimo su žmonėmis.

Dingsta paauglė. Niekas tuo nesusidomi, net ir Naomės tėvas. Niekas, išskyrus televizijos laidų vedėją Esterą Krimštein, kuriai anūkas papasakojo, kad Naomę mokykloje persekiojo ir skriaudė kiti vaikai. Estera kreipiasi į Vaildą, su kuriuo ją sieja senas tragiškas ryšys. Moteris prašo pasinaudoti kariuomenėje įgytais įgūdžiais ir padėti surasti Naomę.

Vaildas negali nekreipti dėmesio į pagalbos šauksmą, tačiau norėdamas surasti mergaitę jis turės ir vėl sugrįžti į bendruomenę, kurioje visada buvo laikomas svetimu. Čia tam, kad išsaugotų paslaptis, žmonės pasirengę žengti itin toli.

Dingsta dar vienas paauglys iš turtingos bei garsios giminės, tyrimas išsiplečia už taikaus miestelio ribų. Po keturių dienų Vaidas sužino, kad įsitraukė į kažką labai tamsaus ir baisaus, o žmogus pradėjęs žiaurų žaidimą, tikrai nesustos.

„Vaikis iš miško“ – įtraukiantis, sudėtingas, kupinas veiksmo trileris, kuriame skaitytojai ras visko: politinį skandalą, bendruomenės paslaptis, patyčias mokykloje, dingusius žmones ir intriguojančią miškuose rasto vyro istoriją. Harlan Coben meistriškai žongliruoja keliais kamuoliukais, tačiau nei vieno nepameta žaviai supindamas neįtikėtiną knygos siužetą.

Harlan Coben (g. 1962 m.) – garsus amerikiečių trilerių ir romanų rašytojas. Jo knygų siužetai dažnai susiję su praeityje neišspręstais ar neteisingai interpretuotais įvykiais. Harlan Coben mylimas skaitytojų ir kritikų. Jis gavo mistikos ir detektyvų kūrėjams skiriamus „Edgar“, „Shamus“ ir „Anthony“ apdovanojimus. Rašytojo knygos nuolat puikuojasi pirmoje „The New York Times“ bestselerių sąrašo vietoje, verčiamos į daugelį šalių, o pardavimai skaičiuojami dešimtimis milijonų.

Iš anglų kalbos vertė Vilma Krinevičienė