Gediminas Kajėnas — Pasaulis yra gražus: pokalbiai apie kūrybą

pagal |

Gediminas Kajėnas — Pasaulis yra gražus: pokalbiai apie kūrybą

Serija: „Bernardinai.lt biblioteka #1“.

Aprašymas

Knygoje „Pasaulis yra gražus: pokalbiai apie kūrybą“ publikuojami 2006–2013 m. rengti interviu su 40 Lietuvos kultūros bei meno asmenybių. Leidinį sudaro penkios dalys, kurių kiekviena skirta atskirai kūrybos sričiai: literatūrai, muzikai, vaizduojamiesiems bei scenos menams, kinui ir fotografijai.

Šie pokalbiai išryškina skirtingų kartų, patirčių bei krypčių menininkų biografijas, juose atskleidžiamas autentiškas šių kūrėjų balsas, mintys, santykis su savimi bei pasauliu. Iškeliami svarbūs klausimai, kuriuos savo kūryboje bei gyvenime apmąsto ir patys menininkai.

Knygoje „Pasaulis yra gražus“ publikuojami pokalbiai su poetais Marcelijum Martinaičiu, Donaldu Kajoku, Aidu Marčėnu, Liudviku Jakimavičiumi, Rimvydu Stankevičiumi, Gyčiu Norvilu, rašytojais Vanda Juknaite bei Jaroslavu Melniku.

Skyriuje „Muzika“ kalbinami: dainininkė Veronika Povilionienė, muzikologė Daiva Vyčinienė, perkusininkas Vladimiras Tarasovas, grigališkojo choralo žinovas Dainius Juozėnas, kompozitorius Algirdas Martinaitis, dirigentas Modestas Pitrėnas, gitaristas ir pedagogas Artūras Chalikovas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas.

Skyriuje „Vaizduojamieji menai“ – pokalbiai su menotyrininke Ale Počiulpaite, dailininkais Vaidotu Žuku, Dalia Dokšaite, Sigita Maslauskaite, skulptoriumi Rimantu Sakalausku, ikonų tapytoja Anastazija Šopagiene, iliustratote Ieva Babilaite bei menininku Ričardu Šileika.

Apie teatrą pasakoja aktoriai Vladas Bagdonas, Rolandas Kazlas, Andrius Kaniava ir Ainis Storpirštis, režisierius Oskaras Koršunovas, balerina Eglė Špokaitė, lėlininkas Juozas Marcinkevičius bei šokėjas, choreografas Vytis Jankauskas.

Skyriuje „Kinas ir fotografija“ pateikiami interviu su fotografais Antanu Sutkumi, Arūnu Baltėnu, Pauliumi Normantu ir Edžiu Jurčiu, režisieriais Šarūnu Bartu ir Audriumi Stoniu, kino operatoriumi Jonu Gricium bei multiplikatoriumi Ilja Bereznickiu.

Visa ši nepakartojama gausybė skirtingų balsų kaip tik ir liudija: „Pasaulis yra gražus savo įvairumu ir atspalviais.“