Frances Hodgson Burnett — Paslaptingas sodas

pagal |

Frances Hodgson Burnett — Paslaptingas sodas

Knyga, kurią laikote rankose, pasirodė lygiai prieš 100 metų! O prieš penkiolika – pirmą kartą išleista lietuvių kalba ir pradėjo mūsų skaitybai išskirtinai svarbią paauglių literatūros seriją „10+“. Seriją, neabejotinai išplėtusią jaunų skaitančių žmonių ratą, padėjusią atrasti daug prasmingų knygų ypatingiems, dešimtmečio slenkstį peržengusiems skaitytojams. Seriją, kurią godžiai skaitė ir suaugusieji.

Lemtingas sutapimas, jog „Paslaptingas sodas“ pradeda ir „serijos seriją“ – geriausių, reikšmingiausių, mėgstamiausių „10+“ ženkliuku anksčiau paženklintų knygų fondą. Ir tai gana simboliškas sutapimas: juk visa gera literatūra yra tarsi paslaptingas sodas…
Anglų kilmės amerikiečių rašytojos Frensės Hodžson Bernet (1849 – 1924) vardas šiuo metu visame pasaulyje siejamas su trim romanais: „Mažasis lordas Fontlerojus“ (1886), „Mažoji princesė“ (1905) ir „Paslaptingas sodas“ (1911). Pastarasis įrašytas tarp reikšmingiausių XX a. knygų, jo pavadinimas tapo kone metafora. Šio kūrinio meninis pasaulis skleidžia tai, kas labai svarbu ir XXI a. pradžios žmogui: prisikėlimo, atsitiesimo, dvasios atgimimo, pasaulio ir žmogaus atradimo palaimą.
Kęstutis Urba;.