Colin Dexter — Tylus Nikolo Kvino pasaulis

pagal |

Colin Dexter — Tylus Nikolo Kvino pasaulis

Serija: „Juodoji serija #4“.

Išnuomotame bute Oksforde randamas egzaminų sindikato darbuotojo Nikolo Kvino lavonas. Vyresnysis inspektorius Morsas ir jo nuolatinis palydovas seržantas Luisas tirdami jo nužudymo aplinkybes pasineria į pilną paslapčių egzaminuotojų pasauli. Gali būti, jog vienas iš motyvų nužudyti Kvinų buvo jo negalė. Nes Nikolas Kvinas turėjo vieną jį išskiriančią savybę – jis buvo visiškai kurčias…
Colin Dexter – vienas talentingiausių šių laikų anglų detektyvo meistrų, puoselėjantis tradicines šio žanro vertybes; jo kūriniuose mįslė užmenama pirmuosiuose puslapiuose, o jos įminimui raktų gali duoti tik paskutiniai knygos sakiniai. Dexteris sugeba meistriškai pinti intrigų, vis naujomis peripetijomis palaikydamas nesilpstančių įtampų. Visų jo knygų herojus, vyresnysis inspektorius Morsas – vienas ryškiausių personažų pastarojo meto detektyvinėje literatūroje.
Colinas Dexteris baigė Kembridžo universitetą, ilgą laiką dėstė Oksforde. Yra laimėjęs dvi Auksinio Durklo ir dvi Sidabrinio Durklo premijas.