Christopher McDougall — Gimę bėgti

pagal |

Christopher McDougall — Gimę bėgti

Neįtikėtinų veikėjų, stebėtinų atletinių pasiekimų, naujausių mokslo atradimų ir, svarbiausia – įkvėpimo kupina knyga Gimę bėgti yra įspūdingas nuotykis, prasidėjęs nuo paprasto klausimo: kodėl man skauda pėdą? 

Siekdamas rasti atsakymą Christopheris McDougallas iškeliauja ieškoti ištvermingiausių pasaulio bėgikų, ima aiškintis jų paslaptis ir įsitikina, kad viskas, ką žinojome apie bėgimą, yra netiesa. 

Izoliuoti atšiaurių Meksikos Vakarų Siera Madrės kalnų, Vario kanjone gyvena Bėgančiais Žmonėmis save vadinantys indėnai tarahumarai. 

Jie ilgus amžius išsaugojo bėgimo techniką, kuri leidžia įveikti šimtus mylių be poilsio ir persekioti elnią ar…olimpinio maratono bėgiką mėgaujantis kiekvienu kilometru.
Ten bėga visi nuo jaunų vyrų iki močiučių ir išvengia to, kas persekioja šiuolaikinius žmones, – streso bei ligų. Padedamas Baltojo Žirgo, paslaptingo baltaodžio, gyvenančio tarp indėnų, autorius ne tik sugebėjo įminti tarahumarų paslaptis, bet ir atrado savyje ultraatletą ruošdamasis gyvenimo išmėginimui – 50 mylių lenktynėms per kalnuotą vietovę, kur indėnai varžėsi su geriausiu pasaulio ultramaratonininku, dailia banglentininke ir basakoju bėgiku.
Gimę bėgti yra knyga, ne tik pakerinti protą, bet ir įkvepianti kūną supratus, kad laimės paslaptis yra tiesiog mūsų pėdose ir mes visi esame gimę bėgti.
„Smagiausia knyga apie bėgimą, kokią esu skaitęs.“ – Amby Burfootas, Runnersworld.com 

„Nuotykyje, fiziologijos traktate ir bėgimo istorijoje… McDougallas siekia sužinoti tarahumarų paslaptis klasikiniu būdu – susekdamas… Kulminacinės lenktynės atrodo kaip sprintas… Tiesiog sukelia norą bėgti.“ – Outside Magazine 

„Gimę bėgti yra nuostabi ir įkvepianti tikra istorija apie savo jėgų ribas mėginančius žmones. Ji pasmerkta tapti klasika.“ – Seras Ranulphas Fiennesas, Mad, Bad and Dangerous to Know autorius 

„Toks šokiruojantis pasakojimas, kad primena legendą.“ – The Denver Post

(Visited 27 times, 1 visits today)