Charlotte Link — Lapių slėnis

pagal |

Charlotte Link — Lapių slėnis

1987-ieji. Kelią į olą miško aikštelėje berniukui parodė lapė, todėl jis pavadino ją Lapių slėniu. Šis lopinėlis žemės ir urvas po juo – tik jam priklausanti nuosavybė, jo slėptuvė ir priebėga. Lapių slėnis skamba mįslingai ir išskirtinai. Jis džiugiai nusiteikęs įvertino savo darbą – paslėpė įėjimą, kad niekas nesuprastų, jog čia esama olos. Vėliau jis galės patobulinti savo slaptavietę, ją išplėsti, sutvirtinti. Tada turės vietą, kurį priklausys tik jam.

2009-ieji. Rugpjūčio popietė, vakaro saulė šildo automobilių aikštelės asfaltą. Aplink plyti beribiai laukai, o Vanesa laukia šunį vedžiojančio vyro Metjuso. Besimėgaudama aplink tvyrančia ramybe ir paskendusi savo mintyse, ji nepastebi, kad aikštelėje ji – ne viena. Tyliai prisiartina automobilis. Po keliolikos minučių grįžęs Vanesos vyras jos neberanda. Prieš kelias valandas tarp jų įvykęs ginčas dabar atrodo kaip kvailystė ir absurdiškas nesusipratimas.

Rajanas Vanesą uždaro oloje, palieka maisto savaitei, o pats pradingsta. Jo planas – paprašyti išpirkos. Viską sutvarkyti jis tikisi per savaitę. Tačiau netikėtai jo planus sugriauna policija, kuri suima jį už kitą nusikaltimą. Vanesos gyvybė pakimba ant plauko. Tik po trijų metų Rajenas paleidžiamas iš kalėjimo, taip niekam ir neatskleidęs paslapties apie Vanesos pagrobimą. Ar moteriai pavyko išsigelbėti?

„Lapių slėnis“ – psichologinis, įtempto siužeto trileris. Viena geriausių šiandienos Vokietijos rašytojų tituluojama Charlotte Link meistriškai pina kūrinio siužetą, o jos kuriami veikėjų portretai įtikinami ir įvairialypiai.
Vos devyniolikos pirmąją knygą sukūrusi rašytoja ne Vokietijoje, bet ir už jos ribų iš karto tapo populiariosios literatūros žvaigžde. Ji neapsiriboja vienu žanru ir rašo įvairaus pobūdžio kūrinius – istorinius romanus, trilerius, kriminalinius romanus, šeimos sagas. Daugiau nei septynios jos knygos buvo ekranizuotos gimtojoje šalyje, o filmuose ir serialuose vaidino geriausi Vokietijos aktoriai. Jos knygų parduota daugiau kaip 26 mln. egzempliorių.
2000 m. ji buvo nominuota Vokietijos Knygų apdovanojimui, o 2007 m. už savo literatūrinius pasiekimus įvertinta Auksine plunksna. Šiandien ji yra aktyvi PETA organizacijos narė, besirūpinanti Ispanijos ir Turkijos gatvių šunų gerove.

(Visited 50 times, 1 visits today)