Charlotte Betts — Pamirštų svajonių rūmai

pagal |

Charlotte Betts — Pamirštų svajonių rūmai

Charlotte Betts romano „Neišsipildžiusių svajonių dvaras“ veiksmas (tiksliau – didžioji jo dalis) vyksta Haidarabade, pietinės Indijos mieste, laikais, kai su globalaus dominavimo pasaulyje siekiančia Britanija bandė varžytis ir Napoleono Prancūzija.

Romano „Neišsipildžiusių svajonių dvaras“ herojė Beatrice Sinclair, liūdinti ir finansinių nepriteklių kamuojama jauna našlė, tragiškomis aplinkybėmis praradusi vyrą ir kūdikį, gyvena Hampshire kartu su jos amžiaus podukra. Nebeištverdama slegiančios aplinkos, ji nusprendžia grįžti į savo vaikystės miestą Haidarabadą, kuriame gyvena jos brolis, Britų East India Company darbuotojas.

Atvykusi į 1798-ųjų Indiją, ji stoja akistaton su daugybe permainų – Jahanara Mahal dvaras beveik sugriuvęs, o romantiškuose griuvėsiuose gyvena ne tik Beatrice brolis, bet ir jo jauna žmona, gražuolė indė kartu su savo gausia gimine. Herojė sutinka ir dar vieną pažįstamą veidą iš praeities – vaikystės draugą Harrį, buvusį kareivį, o dabar – gal net ir žvalgą. O gal šnipą?

Romano autorė Charlotte Betts pasikeitusią (o šiuolaikiniams sakytojams visuomet egzotišką) aplinką iliustruoja dvaras. Beatrice žiūri į pastatus ir supranta, kaip čia viskas absoliučiai nepanašu į Hampshirą. Ji greitai pamilsta ir dvarą, ir savo naują, gausią šeimą. „Aš pirmą kartą gyvenime suprantu, kas aš esu. Visuomet buvau savo motinos dukra, trumpam – Charles‘o žmona. Dabar iš visų jėgų bandau pamiršti liūdnąją Beatrice ir vėl tapti Bee, mergaite, kurią palikau Indijoje“, svarsto „Neišsipildžiusių svajonių dvaro“ herojė.

Naujai atgimusi Bee pasiraitoja rankoves, ji nusprendžia atgaivinti dvarą. Merginai padeda ir nuovoka (atsiranda planas, kaip užsidirbti pinigų), ir dvaro damos iš zenanos. Atrodytų, sunkus darbas duos rezultatų. Bet ar visi „Neišsipildžiusių svajonių dvaro“ gyventojai nusiteikę pozityviai? Ir, svarbiausia – ar Bee aplankys nauja meilė?
Nauja aplinka pavers Bee autsaidere – tai buvo galima nuspėti. Tačiau problemas kuria ir istorinis fonas – britų ir prancūzų pulkai ruošiasi kovai už Indijos turtus, o kurioje fronto pusėje yra Bee vaikystė draugas Harris – neaišku. Herojės laukia ir lojalumo iššūkis.

Charlotte Betts pradėjo rašyti, kai jos penki vaikai užaugo ir paliko namus. Rašytojos karjera klostėsi labai greitai – per aštuonis metus ji parašė septynis romanus ir gavo kelias premijas už apsakymus.

Iš anglų kalbos vertė Rima Rutkūnaitė