Charles Graeber — Proveržis. Imunoterapija prieš vėžį

pagal |

Charles Graeber — Proveržis. Imunoterapija prieš vėžį

Serija: „Mokslas visiems #20“.

Apdovanojimų pelnęs žurnalistas, „The New York Times“ bestselerių autorius Charles Graeber knygoje „Proveržis. Imunoterapija prieš vėžį“ paprastai ir aiškiai aprašo vėžio imuniterapijos metodus, gydymo istoriją bei proveržį. Knyga skirta tiek specialistams, tiek besidomintiems šios ligos gydymo naujienomis.

Autorius Charles Graeber šiame mokslo populiarinimo leidinyje pristato trumpą vėžio gydymo istoriją. Kelis tūkstančius metų žmonija praktikavo chirurginį gydymą. 1896-tais metais jį papildė spindulinė terapija, o nuo 1946-tų metų tai, ką šiandien vadiname chemoterapija. Teigiama, kad šių trijų gydymo metodų derinys padėjo įveikti ligą maždaug pusei pacientų. Kitos pusės rezultatai, deja, ne tokie džiuginantys.

Tačiau knygos „Proveržis. Imunoterapija prieš vėžį“ autorius teigia, kad yra ir optimistinių žinių. Gerai žinomas klastingos ligos gydymo praktikas papildė naujas metodas, kuris veikia ne patį vėžį, bet žmogaus organizmo imuninę sistemą. Imuninė sistema yra užprogramuota kovoti su bet kokiu svetimkūniu, tačiau daugybę metų mokslininkus kankino klausimas, kodėl ji nesipriešina vėžiui? Visgi ji kovoja ir prieš šią ligą, tačiau vėžys klastingai slepiasi. Laikas pakeisti žaidimo taisykles, o vėžio imunoterapijos tikslas yra atpažinti šį priešą ir įgalinti imuninę sistemą su juo kovoti.

Vėžio imunoterapija skiriasi nuo ankstesnių gydymo būdų tuo, kad paties vėžio ji neveikia, tačiau suaktyvina gynybinius organizmo procesus. Knygoje „Proveržis. Imunoterapija prieš vėžį“ rasite mokslininkų ir skeptikų pasisakymų, pacientų patirčių ir kitų pasakojimų apie optimizmo įkvepiantį gydymo būdą bei jo perspektyvas.

Imuninė žmogaus sistema tūkstančius metų mokėjo apsiginti nuo įvairių ligų. Vėžys jai tapo tikru iššūkiu, bet net ir jį įveikti įmanoma. Autorius veda per mokslinius tyrimus, kurie imunoterapiją ištraukė iš stebuklų srities į pirmaujantį XXI amžiaus medicinos proveržį. Charles Graeber pateikia įvairių mokslinių tyrimų, taip pat duoda žodį ir skeptikams, ir entuziastams.

Charles Graeber – žurnalistas ir „New York Times“ bestselerių autorius. Jis daugelio leidinių, įskaitant „Wired“, „The New Yorker“, „GQ“, „New York Magazine“, „Bloomberg Businessweek“ ir „The New York Times“, bendradarbis.

Iš anglų kalbos vertė Dalia Janušaitienė

(Visited 3 times, 1 visits today)