Andy Weir — Marsietis

pagal |

Andy Weir — Marsietis

Viso pasaulio svajotojų akys krypsta į Raudonąją planetą – Marsą.
Ar tai bus pirmoji planeta, kurią kolonizuos žmogus?

Jūsų dėmesiui – pasaulinis superbestseleris, kurį į didžiuosius ekranus ką tik perkėlė Ridley Scottas, apie visiškai realistinę planetos užkariavimo misiją ir vieną žmogų, kuris privalo išgyventi Marse, turėdamas itin ribotus resursus.
„Marsietis“ – fantastinė knyga, tačiau realistinė iki mažiausių smulkmenų.

Prieš šešias dienas NASA astronautas Markas Votnis tapo vienu iš pirmųjų žmonių, nužengusių ant Marso paviršiaus. Dabar, atrodo, tikrai taps pirmuoju, čia sulaukusiu galo.
Po jo vos nepražudžiusios dulkių audros, kuri privertė jo įgulą evakuotis įsitikinus, kad jis miręs, Markas supranta likęs vienas tolimoje planetoje. Jis netgi negali duoti ženklo, kad yra gyvas, o jeigu ir galėtų, išteklių likę per mažai, kad išgyventų iki atvyks pagalba. Jam netgi neteks mirti badu, nes sugadinta technika, negailestinga aplinka ir sena gera „žmogiška klaida“ pražudys jį greičiau.
Vis dėlto Markas neketina pasiduoti. Pasitelkęs savo išmintį, įgūdžius ir – svarbiausia – nepalaužiamą dvasią, jis vieną po kitos įveikia iš pirmo žvilgsnio neįveikiamas kliūtis.
Ar išradingumo užteks kita linkme pakreipti neišvengiamai lemčiai?

Kompiuterinis Saulės sistemos modelis nebuvo keisčiausias dalykas, kurio ėmėsi šią knygą rašydamas Andy Weiras, inžinierius, kompiuterių specialistas nuo penkiolikos metų. Sunkiausia buvo apskaičiuoti, kaip išlaikyti veikėją gyvą vėlesnėse knygos dalyse. Bet viskas pagrįsta matematiškai!
Knyga „Marsietis“, kuri iš spausdinta atskirais skyriais pakerėjo Weiro tinklaraščio skaitytojus 2011 m., vėliau platinta pusdykiai per Kindle, netikėtai tapo bestseleriu ir sulaukė ne tik garsių leidėjų, bet ir Twentieth Century Fox dėmesio. Ridley Scotto perteikta marsiečio istorija jau kinuose!

„Sukrečianti istorija apie išlikimą kosmose, kuri grąžina į mokslinės fantastikos aušrą, pas tokius meistrus kaip Robertas Heinleinas, Issacas Asimovas ir Arthuras S. Clarke`as.“
San Jose Mercury News

(Visited 97 times, 1 visits today)