Algimantas Čekuolis — Šiaurės pašvaistė naujagimiui

pagal |

Algimantas Čekuolis — Šiaurės pašvaistė naujagimiui

Algimantas Čekuolis – vienas mylimiausių rašytojų Lietuvoje. Kiekviena jo knyga laukiama su nekantrumu, o autorius skaitytojų niekada nenuvilia. Publicistinių tekstų rinktinę „Šiaurės pašvaistė naujagimiui. Įžvalgos. Kai kurios su šypsena. Tik teisybė“ Algimantas Čekuolis pasidovanojo sau garbingo 89-to gimtadienio proga. Geros nuotaikos kupini pasakojimai apima pačias įvairiausias temas ir visi jie yra „tik teisybė“!

Knygoje „Šiaurės pašvaistė naujagimiui. Įžvalgos. Kai kurios su šypsena. Tik teisybė“ daugiau nei keturiasdešimt trumpų įžvalgų, kuriose autorius kalba apie kairiarankių pranašumus, atidėliojimo sukeliamas problemas ir plepalų naudą. Taip pat su autoriumi kartu pamąstysime, kodėl draugiški žmonės gyvena ilgiau, juoko gydomąją galią ir miegą.

Algimantas Čekuolis nagrinėja ir įvarius žmonių santykių aspektus. Jo tekstuose kiekvienas atpažins save. Pirmojo bučinio prisiminimai, tėvų problemos, vedybos, antrieji gyvenimo šansai, meilė partneriui ir vaikams – temos, kuriomis rašytojas mąsto antroje knygos dalyje. Taip pat į tekstus autorius sudėjo ir įvairius istorinius pastebėjimus, įžvalgas apie religiją, tolimąsias šalis ir jų aktualijas.

Publicistinio žanro knygoje „Šiaurės pašvaistė naujagimiui. Įžvalgos. Kai kurios su šypsena. Tik teisybė“ nėra nuolatinių veikėjų ar aiškių siužetų. Tai knyga apie visus mus, mūsų gyvenimus, autoriaus pastebėjimus, įžvalgas ir išmintingus pamokymus. Pasaulio matęs jūrininkas tekstuose lieja neįkainojamą savo patirtį ir pasaulėžiūrą. Trumpus Algimanto Čekuolio tekstus, pasižyminčius savitu humoru, lengva ir malonu skaityti. Pabaigoje rasite apsakymą „Vištų kunigaikštis“.

Algimantas Čekuolis (g. 1931 m.) – įžvalgus žurnalistas, aistringas keliautojas, produktyvus ir mylimas knygų rašytojas. Autorius taip pat yra profesionalus jūrininkas, po įvairius pasaulio kraštus plaukiojęs dvylika metų. Dirbdamas žurnalistu jis aplankė dar daugiau šalių ir parsivežė dar daugiau istorijų. Algimantas Čekuolis parašė daugiau nei dvidešimt knygų, kurios sulaukia didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir palankių atsiliepimų.