Aleksandrs Grīns — Nameisio žiedas

pagal |

Aleksandrs Grīns — Nameisio žiedas

Nameisio žiedas – tai kova už laisvę, drąsą ir pasirinkimas kovoti už tai, kas yra svarbu ir šventa. Filmas yra apie mūsų istoriją, tai legenda apie Žiemgalos karalių Nameisį, jauną žmogų, netgi šiuolaikinį herojų. Ši laisvės istorija aktuali tiek Latvijos žmonėms, švenčiantiems mūsų šalies šimtmetį, tiek kino mėgėjams visame pasaulyje, kurie įvertins jiems reikšmingas vertybes.

Pasakojama apie Žiemgalių gentį, kuri kontroliuoja prekybinius kelius jūra ir yra niekam nepavaldi tauta. Romos popiežius ir jo nesantuokinis sūnus domisi turtingomis baltų tautų žemėmis, o ypač Žiemgalos, nes ji liko vienintelė, paskutinioji pagoniška pajūrio tauta neužkariauta kryžiuočių.

 

Klastingas ir žiaurus Popiežiaus sūnus išvyksta į Žiemgalą pasiruošęs sunaikinti pagoniško tikėjimo tautą, užgrobti jos žemes ir perimti valdžią. Mirdamas paslaptingai Žiemgalos kunigaikštis Viesturs savo įpėdiniu netikėtai paskiria jaunąjį Nameisį, perduodamas jam valdžios, kovos ir laisvės simbolį – žiedą. Nameisis yra nepatyręs, tačiau labai drąsus jaunuolis, kuris užaugo tarp pagonių kunigų, mokydamasis senosios išminties. Turėdamas savyje jėgų ir galių sutelkia ir veda tautą kovai prieš kryžiuočius. Žiemgaliams į pagalbą ateina ir Lietuvos didysis kunigaikštis Traidenis.

(Visited 7 times, 1 visits today)