Yangsze Choo — Naktinis tigras

pagal |

Yangsze Choo — Naktinis tigras

Kinų ir malaiziečių kilmės autorės Yangsze Choo romanuose pinasi folkloras, sapnai, romantika, intrigos ir nuotykiai. Netikėtu siužetu romane „Dvasių nuotaka“ stebinusi autorė naujoje knygoje „Naktinis tigras“ pranoksta pati save.

Trumpas aprašymas žada, kad romanas patiks Isabel Allende skaitytojams, o atsiliepimuose skaitytojai įžvelgia panašumu su Hayao Miyazaki kuriamais pasauliais. „Naktinis tigras“ nukelia į ketvirtą praeito amžiaus dešimtmetį, į spalvingąją kolonijinę Malaiziją, kurioje vakarų primesta kultūra pinasi su senosiomis tradicijomis.

Pagrindinė veikėja – Dži Lin – protinga, neturtinga mergina, visada svajojusi tapti gydytoja. Tačiau ketvirto dešimtmečio Malaizijoje siuvimas yra kur kas priimtinesnis užsiėmimas moterims. Tad dieną ji mokosi siūti, o vakarais šoka, tam, kad padėtų motinai susimokėti skolas. Vieną dieną merginos šokių partneris salėje palieka kraupų dalyką – žmogaus pirštą, o Dži Lin, įsitikinusi, kad jis neša nelaimę, nori grąžinti šį suvenyrą teisėtam savininkui.

Tuo tarpu vienuolikmetis berniukas Renas įpareigotas išpildyti paskutinį mirštančio britų gydytojo norą. Jis per keturiasdešimt devynias dienas turi surasti kadaise prarastą pirštą ir palaidoti kartu su vyro kūnu, nes kitaip šeimininko dvasia liks įkalinta gyvųjų pasaulyje.

Dži Lin ir Reno gyvenimai susipina taip, kaip jie net negalėjo įsivaizduoti. Yangsze Choo romane „Naktinis tigras“ prikelia legendas apie vyrus virstančius tigrais, nagrinėja kolonializmą ir nepriklausomybę, senovės prietarus ir šiuolaikinius užmojus, brolių tarpusavio konkurenciją ir pirmąją meilę. Romanas apipintas kinų tautosaka, viliojančia paslaptimi ir nepaprastai turtingais laikmečio ir papročių aprašymais bei Šerlokui Holmsui gėdos nedarančiais paslapčių tyrimais.

Yangsze Choo – „New York Times“ bestselerių autorė. Rašytoja studijavo Harvardo universitete, vėliau dirbo įvairius darbus, kol galiausiai nusprendė vien rašyti. Debiutinis jos romanas „Dvasių nuotaka“ sulaukė didelės sėkmės, pagal jį sukurtas „Netflix“ serialas.

Iš anglų kalbos vertė Irena Kupčinskienė

Romanas patiks visiems, besidomintiems rytų šalių tradicijomis, ieškantiems nuotykių ir vaizdingo teksto. Siūlome nieko nelaukti ir šią bei kitų žanrų knygas įsigyti internetu. Pirkti online saugu ir paprasta. Pasidomėkite leidinių apžvalgomis, atsižvelkite į puslapių skaičių, įvertinkite santrauką ir pavartykite ištraukas. Tikrai išsirinksite! Be to, galite apsipirkti pigiau, nes akcijų ir išpardavimų metu siūlome patrauklias knygų kainas.

(Visited 5 times, 1 visits today)